19 Haziran 2018

Mobil Aramalarda %320 Artış

Gün geçmiyor ki mobil ticaret ile alakalı yeni bir araştırma yayına girmesin.

Ticaret yapan firmalar kadar araştırmacıların da gözdesi olan konu hakkında yeni bir rapor online ve mobil alanda ürün görüntüleme hizmetleri sunan Easy2 Technologies tarafından yayınlandı.

Ağustos ve Kasım ayları içerisinde 350 mağaza müşterisinin verileri üzerinde araştırmasını gerçekleştiren Easy2, bu aylar arasında tüketicilerin mobil aramalarında %320’lik bir artış olduğunu açıkladı.

Kasım ayındaki hediye sezonunun etkisi ile de artan mobil aramalarda, iPad üzerinden gelen aramaların %290 oranında artış gösterdiği paylaşıldı.

ABD’de Şükran Günü ile başlayan alışveriş sezonunda mobil trafiğin %98 arttığını açıklayan Easy2 CEO’su Ethan Cohen, mobil trafikte en çok kullanılan akıllı telefonların tahmin edileceği üzere iPhone ve Android cihazlar olduğunu belirtti.

Cohen, mobil alışveriş ve trafiğin Ekim ayından Kasım ayına %99 artış gösterdiğini de ekledi.

Bütün bu rakamları gözden geçirdikten sonra mobil ticaretin hızını görmezden gelip mobil yatırımları ertelemenin, mağazalar için oldukça kötü bir karar olduğu Cohen tarafından paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*