21 Haziran 2018

Ebay 2012’de Mobil Satışlarında %60 Artış Bekliyor

2011’i 5 milyar dolar üzerinde mobil satışla kapayan Ebay, 2012’de bu oranda %60 artış beklediklerini açıkladı.

Las Vegas’ta gerçekleşen International Consumer Electronics Show’da bir açıklama yapan Ebay CEO’su John Donahoe, dünya genelinde tüketicilerin artık akıllı telefonları ve tablet bilgisayarları ile daha fazla alışveriş yaptıklarını belirterek, bunun toplam Ebay 2012 mobil satışlarının 8 milyar dolara yükselmesine yol açacağına inandıklarını paylaştı.

Donahoe, PayPal‘in mobil ödeme oranlarının ise %75 yükseleceğini öngördüklerini de belirtti. PayPal mobil ödemelerinin 2011’i 4 milyar dolar ile tamamladığı Donahoe tarafından paylaşılırken, bu oranın 2012 yılında dünya genelinde 7 milyar dolara çıkacağını tahmin ettiklerini ekledi.

Ebay CEO’su, mobil ticaretin Ebay için önemine değinirken, amaçlarının tüketiciler nerede alışveriş yapmak istiyorlarsa o alanda yer almak olduğunu açıkladı. Donahoe, 2011 yılını mobil anlamda beklentilerinin çok daha yukarısında tamamladıklarını belirterek, 2012 yılının mobil için oldukça önemli bir yıl olacağına inandıklarını iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Ebay 2012′de Mobil Satışlarında %60 Artış Bekliyor […]

Fikrini söyle

*