18 Kasım 2018

Ebay Noel ve Yeniyıl Sezonunda Satışlarını Arttırmak İçin Affiliatelerine Güveniyor

Ebay, yaklaşan tatil sezonunda satışlarını arttırabilmek için affiliatelerine (gelir ortaklarına) güveniyor.

ABD’de en çok alışverişin yapıldığı, Noel ve Yeni Yıl sezonunda satışlarını olabildiğince arttırmak isteyen firma, bu dönemde Ağustos ayından daha fazla satış getiren affiliatelerine ek bonus vereceğini belirtiyor.

Sadece Ağustos 2011’de Ebay’e yayınladıkları online kampanyalar ile gelir getiren affiliatelerin katılabileceği bonus kampanyasında affiliateler, Kasım ayında Ağustos ayında sağladıkları kazancın %20 üzerine çıktıkları takdirde firmadan belirli oranlarda ek bonus alabilecekler.

Kasım 1 ile Aralık 31 arasında sürecek olan kampanyada, örneğin Kasım ayı kazanç getiri oranı Ağustos ayının %25 üzerinde ise affiatelere %10 bonus verileceği belirtilirken, %20’nın altında kaldıklarında ise her hangi bir ek bonusun kazanılamayacağı bilgisi paylaşılıyor.

Benzer kampanyaların Ebay İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Belçika, İsviçre, İrlanda ve Hollanda’da da uygulanacağı Ebay tarafından ekleniyor.

Ülkemizde de affiliate kazanç sisteminin yaygınlaşması ile Avrupa ve Amerika’da oldukça yaygın olan bu tarz kampanyaların görülmeye başlanacağına inanıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*