19 Kasım 2018

eBay, Belçikalı İki E-ticaret Sitesini Satın Aldı

ebay
Geçtiğimiz günlerde kullanıcılara sunduğu yeni bir arama motoruyla daha kapsamlı ilan sonuçlarına ulaşmalarını sağlayan eBay, iki Belçikalı e-ticaret sitesini satın aldığını bugün bloğunda duyurdu. eBay’in satın aldığı 2dehands.be ve 2ememain.be, Belçika’da ikinci el ürün alım satımının yaptığı açık artırma siteleri olarak hizmet vermekteydi. İki sitenin de adı Flemenkçe ve Fransızca’da ikinci el anlamına gelmekte.

Taraflardan henüz anlaşmanın detaylarıyla bir bilgi gelmezken, bu iki şirketin eBay Classified Group bünyesine dahil edildiği bildiriliyor. eBay Classified Group dahilinde 25 ülkeden 1000’den fazla birçok yerel internet sitesi bulunuyor.

Anlaşma sonrasında 2000 yılında beri hizmet vermekte olan 2dehands.de ve 2 ememain.be’nin ücretsiz olarak kullanıcılara hizmet vermeye devam edeceği bildirilirken, bu şirketlerin eBay’in yenilikçi teknolojilerinden yararlanarak sistem ve hizmet kalitelerinin de artırılacağına da değiniliyor.

Aylık 5,5 milyon tekil ziyaretçiye sahip olan bu sitelerin ekipleri ise değişmeyecek ve Belçika’daki kullanıcı profilini bilen ve bu doğrultuda strateji geliştirecek olan bu ekip eBay’e bağlı olacak. eBay Classified Group, bu tür şirketleri bünyesine katarak dünya genelinde hizmet veren yerel sitelerden bir ağ oluşturuyor ve böylelikle kullanıcı alışkanlıklarını ve farklı kültürlerin ihtiyaçlarını gözlemleyebiliyor.

eBay, ilerleyen dönemlerde Belçika’daki başka yerel şirketlerle görüşmeye devam edeceğini de dile getirirken, şu an satın alınan sitelerin mobildeki potansiyellerinin de farkında olduklarını ve bu nedenle mobil platformlara da yatırım yapacağını söylüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*