12 Aralık 2018

Ebay Alman Online Ödeme Platformu BillSafe’i Satın Aldı

Ebay, 2010 Ekim ayında azınlık hisselerine sahip olduğunu açıkladığı Alman online ödeme platformu BillSafe‘i satın aldı.

Satın alımın mali koşulları firmalar tarafından paylaşılmazken, BillSafe’in yalnızca Almanya’da değil, Avusturya, İsviçre ve Hollanda’da kullanılan oldukça popüler bir online ödeme sistemi olduğu belirtildi.

BillSafe, online ödeme sistemi olarak kendisini seçen mağazalara sunduğu fişli bir sistem ile, online alışveriş yapan tüketicilerin ödemelerini ürünler ellerine geçtikten sonra yapmalarına olanak tanıyor.

Almanya’nın en popüler online ödeme sistemi olduğu belirtilen BillSafe’in 15 milyon kullanıcısının olduğu, Almanya’daki online alışverişlerin %19.6’sında tüketicilerin parayı ürünler ellerine geçtikten sonra yaptıkları Ebay tarafından paylaşıldı.

PayPal Almanya Yöneticisi Arnulf Keese, Alman müşterilerin online alışverişlerinde güvenlik konusunda çok duyarlı olduklarını, PayPal’in güvenlik sisteminin BillSafe’in yapısı ile birleşmesi sonucunda, tüketicilerin oldukça memnun kalacakları bir hizmet düzeyine kavuşulacağını ekledi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Yusuf Tem der ki:

    Almanya merkezli CF Partners’in paypal ve Billsafe’i bir araya getirme ve degerleme, satin alma islemlerindeki basarisi ayri bir takdir gerektiriyor. Kendilerini ilgiyle takip ediyorum.

  2. eBay’in dünya çapında geçen yıl 18 mio civarında çalışanı vardı, bu yıl ise bu rakam 25-27 mio civarında. eBay düzenli olarak sektörde satınalımlara gidiyor ve gidecek de.Özellikle Almanya’da escrow (payment inter-mediation) altyapısına geçiyor. Daha önceden yapılan yatırım ve satınalıma dönüşüm de tesadüf değil.
    http://blog.auctionbytes.com/cgi-bin/blog/blog.pl?/pl/2011/11/1321199743.html

  3. Küçük bir düzeltme. Rakamlar 18 mio, 25-27 mio değil 18 bin, 25-27 bin olacaktı.

Fikrini söyle

*