13 Kasım 2018

eBay Exact: eBay’den Kişiselleştirilebilir 3D Yazıcı Uygulaması

eBay-exact3 boyutlu yazıcıları yeni bir sanayi devrimi şeklinde algılamak gerekir mi bilinmez ama markaların ve tüketicilerin ilgisi giderek artıyor. Geçmişi aslında 1970’lere dayanan bu teknolojiden Amazon faydalanma kararı almış ve 3 boyutlu mağazasını açmıştı. Şimdi de eBay kullanıcılarına eBay Exact adıyla, kişiselleştirilebilir 3D yazıcı uygulamasını sunduğunu açıkladı.

Uygulama, çoğunluğu mücevher ve teknoloji ürünleri olmak üzere 20 kategoride hizmet veriyor. Yalnızca Apple Store’da yer alan uygulamada eBay, üç ayrı şirketle birlikte çalışıyor. Kullanıcılar ürünü tasarlıyor ve eBay‘in  partneri olan şirketler, bu ürünü son kullanıcıya 7-14 gün arasında ulaştırıyor.  eBay Exact’de yer alan ürünlerin en ucuzu 9 dolarlık iPhone kılıfı en pahalısı ise, 350 dolarlık metal yüzük şeklinde belirlenmiş.

3D yazıcıların e-ticarete bu denli hızlı bir girişi yapacağının ilk sinyalleri Amazon’un açtığı mağazayla verilmişti. Ardından iki İsveçli gencin kurduğu online pazar yeri sitesi 3D Burrito, konuyu e-ticaret daha da yakınlaştırdı. eBay’in de 3D yazıcıyı mobile taşıması büyük bir sürpriz olmamakla birlikte, bu konunun geleceğinin da hangi yönde ilerleyeceğini göstermiş oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*