18 Aralık 2018

Ebay Google’ın Geçen Sene Almak İstediği Firmayı Aldı

Ebay, Google tarafından geçen sene satın alınmak istenen, fakat firmanın 60 milyon dolarlık teklifini reddeden kişiselleştirilmiş ürün öneri şirketi Hunch‘ı satın aldı.

Uncrunch’ta yayınlanan habere göre 80 milyon dolara satılan Hunch’ın işleyiş yapısı değişmeyecek, 50 çalışanı firmanın New York merkezinde çalışmalarına devam edecekler. Firmanın bağımsız çalışmalarına da devam edeceği belirtilirken, çalışan sayında artış planlandığı paylaşıldı.

Kişilerin yaptıkları alışverişlere ya da satın aldıkları ürünlere uygun, özel ürün önerileri yapan Hunch, diğer firmalar tarafından yapılan genel önerilere kıyasla, çok daha farklı ve özele indirgenmiş satın alma önerileri sunuyor.

Kişilerin sosyal medyada yer alan bilgilerinden yararlanan ve farklı sorularla kişisel veriler elde eden Hunch, alışverişlerde önerilerini bu verilere dayanarak gerçekleştiriyor.

2008 yılında kurulan ve 2010 yılında tanıtımı yapılan Hunch, bu güne kadar 20 milyon dolarlık yatırım aldı. Firmanın çalışan ekibinin Ebay’deki ürünleri inceleyerek, bu ürünlere özel öneriler üzerinde çalışacağı da belirtilirken, 50 olan çalışan sayısının 200 civarlarına yükseltilmesinin planlandığı paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*