20 Kasım 2018

eBay, Hintli Snapdeal’a Ortak Oluyor

İnternet üzerinden açık artırma portalı olarak 1995 yılından beri hizmet veren eBay‘in, Hindistan pazarındaki etkisini artırmak için çalışmalarını yoğunlaştırdığı dedikoduları kulislerde konuşuluyor.

eBay’in, 2010 yılından beri Hindistan e-ticaret sektöründe hizmet veren ve elektronikten moda ürünlerine kadar farklı çeşitlerde ürünleri satan Snapdeal.com’un %5’lik hisselerini satın aldığı söylentileri kulaktan kulağa dolaşıyor; fakat 300 milyon dolar değerindeki bu yatırım hakkında iki taraftan da henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Şubat 2010’da Kunal Bahl tarafından kurulan Snapdeal.com, ilk başlarda günlük indirimli satışlar yapıyordu; fakat ilerleyen dönemlerde bu sistemi değiştirerek iş modelini doğrudan satış olarak değiştirdi. 18 milyon aylık kullanıcısı olan şirket, günde ortalama 25.000 ürün satıyor.

eBay Hindistan’ın sözcüsü konu hakkında: “eBay her hangi bir spekülasyon veya dedikodu hakkında yorum yapmayı tercih etmiyor” şeklinde bir yorum yaparken, Snapdeal’in sözcüsü de böyle bir gelişmeden haberleri olmadıklarını dile getirdi.

2004’te Bazee.com’u satın almasıyla beraber Hindistan pazarında çalışmalarına devam eden eBay, Japonya ve Çin‘in ardından Asya pazarındaki mücadelesine yoğun bir şekilde devam ediyor. eBay’in, Hindistan pazarındaki en büyük 5 e-ticaret şirketi arasında yer almak istediği biliniyor. Bunun yanında geçtiğimiz yıl Amazon da, fiyat karşılaştırma sitesi Junglee’yi satın alarak Hindistan pazarına giriş yaparak Asya pazarındaki ağını biraz daha genişletmişti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*