11 Aralık 2018

Ebay: İngilizlerin %16’sı Mobil İnternet Kapsama Alanı Dışında

Ebay, Paypal tarafından atılan yeni adımlarla da kolayca ortaya çıkacağı gibi, mobil ticarete oldukça fazla önem veriyor.

Firma, İngiltere’deki yaygınlığını da günden güne arttırırken, İngiltere’deki mobil internet konusunda duyduğu kaygıları yeni oluşturduğu bir araştırma ile gözler önüne seriyor.

Ebay’in araştırma firması Verdict ile gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre, İngiltere’nin özellikle kırsal kesimlerinde ikamet eden halk, mobil interneti rahatlıkla kullanamıyor.

İngilizlerin %16’sının kapsama alanı sorunlarından dolayı mobil internete hiç erişemediklerini ya da kötü bağlantılara sahip olduklarını öne süren Ebay, bunun ülkedeki mobil ticaret potansiyelinin tam olarak ortaya çıkmasına büyük bir engel olduğunu belirtiyor.

Ebay, İngiltere’de yapılacak olan bir mobil altyapı geliştirme çalışmasının 2016’ya kadar ülke ekonomisine 4.5 milyar poundluk ek katkı sağlayabileceğini de öne sürerken, bu rakamın 2012’de ise 13 milyar poundlara kadar çıkabileceğini belirtiyor.

Ebay İngiltere Direktörü Angus McCarey, İngiltere’deki mağazaların kötü mobil internet altyapısı yüzünden oldukça büyük fırsatları kaçırdıklarını ekleyerek, tüketicilerin de mobil ticaretin rahatlığından uzak kaldığını ifade ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*