14 Aralık 2018

Ebay Kullanıcıları 2011’de 63 Milyon Dolar Bağış Gerçekleştirdi

Ebay, sitesi üzerinden alışveriş yapan tüketicilerin 2011’de kar amacı gütmeyen yardım kuruluşlarına toplamda 63 milyon dolarlık bağış yaptıklarını açıkladı.

2011 Mayıs ayında bağış sitesi Mission Fish’i satın alarak bağış programı Ebay Giving Works‘ü daha da güçlendiren Ebay, sitesi üzerinden alışveriş yapan tüketicilerin hem “Ebay Giving Works” üzerinden yardım kuruluşlarını destekleyebileceklerini, hem de 2011 yılında başlayan “Ebay Celebrity” programı dahilinde ünlü isimlerin de desteğiyle toplanan yardımlara katkıda bulunabileceklerini belirtti.

Ebay Celebrity programı kapsamında birçok ünlü isim destekledikleri bağış kampanyalarına PayPal ile nakit para topluyor ya da kendi adlarına üretilmiş bazı ürünleri satışa sunarak toplanılan miktarları bu kampanyalara bağış olarak bırakıyor. Program dailinde, Ebay üzerinde satış yapan satışçılar da belirledikleri kazancın kampanyalara aktarılmasını sağlayabiliyor.

Ebay, 2011’de toplanan 63 milyon doların 2010 bağışlarının %15 yukarısında olduğunu belirterek, 2011’de PayPal üzerinden yardım kuruluşlarının 3 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdiğini paylaşıyor. Ebay tarafından paylaşılan verilere göre, PayPal bünyesinde bulunan 200.000’den fazla yardım kuruluşunun bu sene gerçekleştirdiği işlem miktarı, geçen sene rakamlarının %31 yukarısında.

Ebay ve PayPal üzerinden Japonya depremi için gelen bağış tutarının 6 milyon dolar, Kuzey Afrika’daki açlık sorunu için toplanan bağısın ise 3.3 milyon dolar olduğu da ifade ediliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*