12 Kasım 2018

eBay, Londra’daki Fiziksel Mağazasında QR Kodlu Ürünler Satacak

eBay, Londra’nın Covent Garden bölgesinde açtığı fiziksel mağaza ile yıl başı alışverişlerinde tüketicilerin dikkatini çekmek istiyor. Yalnız bu mağazanın diğer fiziki mağazalardan bir farkı var: Mağazada fiziksel olarak hiçbir ürün bulunmuyor.

Yalnızca QR kodların yer aldığı mağazada tüketiciler mobil cihazlarıyla bu kodları okutarak internetten ürün satın alabiliyorlar.

Bu mağazanın asıl işlevi eBay’in internette satışa sunduğu ürünleri bu mağazada bir nevi vitrinde sergiler gibi kullanıcılara sunmak. Tabi şirketin, kullanıcıları mobil ticarete yönlendirmeye çalıştığı da bu durumda ortaya çıkan sonuçlardan biri.

eBay, yıl başı alışverişlerinin üçte birinin mobilden gerçekleşeceğini söylese de bu oranın daha yüksek olması bekleniyor. Dahası bu oranın moda ve ev eşyalarının satış oranından da fazla olması gerekiyor.

eBay 3. çeyrek raporunda mobil tarafta 2012 sonunda 10 milyar doların üzerinde bir satış yapmayı hedeflediklerinden bahsetmişti ve bu offline mağaza şirketin mobil satışlarına yıl başı öncesi oldukça etki yapacak gibi görünüyor. Şirketin normal olarak aylık 17 milyon tekil ziyaretçisi bulunmakta.

eBay geçen sene yine bu zamanlar Londra’da Oxford Street’de bir offline mağaza daha açmıştı; ama bu mağazada örnek olarak ürünler sergileniyordu. Yalnız kullanıcılar yine doğrudan bu mağazadan alışveriş yapamıyor, ürünlerin yanında bulunan QR kodları okutarak ürünleri mobil cihazları üzerinden satın alıyorlardı.
Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*