11 Aralık 2018

eBay, Mağazadan Ürün Teslim Hizmeti Ağını Genişletiyor

ebay mağazadan al
İngiltere’de Click&Collect servisiyle online verilen siparişlerin mağazadan teslim alınması hizmetini vermeye başlayan eBay, bu hizmetinin kapsamını daha da genişletiyor.

eBay’in mağazadan al sisteminde kullanıcılar ürünlerini hangi saatte, nereden ve nasıl alacaklarını seçebiliyorlar ve online açık artırma şirketinin bu hizmeti Toys’R’Us ve Best Buy mağazalarında da kullanılabilecek.

Bu servis perakendeciler tarafından iki şekilde kullanılabilecek. Bir ürün farklı bir mağazadan, perakendecinin mağazasına kargoyla gönderilecek ve kullanıcı bu ürünü buradan alacak. Bir diğer modelde ise perakendecinin stoğunda olan bir ürün bir gün boyunca mağazada duracak ve kullanıcı gün içinde ürünü buradan alacak.

eBay, bu yeni hizmetini kullanıcılara e-posta göndererek tanıttı ve yeni anlaştığı bu iki perakendecinin ürünlerinin mağazadan teslim alınabileceğini üyelerine duyurdu.

Kullanıcılar ürünü satın alırken bir posta kodu girecekler ve o posta koduna en yakın olan mağazalar kullanıcılara gösterilecek ve bunun yanı sıra bu mağazaların hangilerinin stoğunda kullanıcının satın aldığı ürünün bulunduğu da site üzerinde gösterilecek.

Perakendeci ürünü hazırladığında eBay’i bilgilendirecek ve eBay’de kullanıcıya bir e-posta ya da My Message üzerinden mesaj yollayarak kullanıcıya haber verecek. Üyeler isterlerse bildirimleri SMS ile de alabilecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. kullanıcıya çok çeşitli seçenekler sunarak müşterilerin işini kolaylaştırmak böyle birşey işte.ülkemizde de bu ve buna benzer uygulamaların hayata geçirilmesi hem müşteri hemde sitenin iş yükünü hafifletmek için etkili olabilir.

Fikrini söyle

*