15 Kasım 2018

Ebay E-Ticaret Platformu Magento’yu Satın Alıyor

Ebay, 60,000’den fazla marka ve mağazaya online alışveriş platformu sunan Magento‘yu satın alıyor. Satın almanın 2011’in 3. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

2001’den beri dünyada birçok e-ticaret sitesi tarafından kullanılan Magento, en popüler açık kaynak e-ticaret paketlerinden birisi.

Magento’nun, Magento Community adlı açık kaynak, tamamen ücretsiz bir e-ticaret paketinin yanı sıra, fiyatı yıllık $2.995’den başlayan Magento Professional ve yıllık $12.990’dan başlayan Magento Enterprise adlı e-ticaret paketleri de bulunuyor.

Arasında Nokia, Lenovo, OfficeMax ve The North Face gibi firmaların da bulunduğu büyük bir müşteri kitlesine sahip Magento satın alımı ile Ebay’in yeni X.Commerce (X.Ticaret) girişiminin desteklenmesi bekleniyor.

X.Commerce Ebay’in Ekim 2011’de detayları ile açıklayacağı yeni entegre online ticaret platformu.

Ebay Mart 2010’da 22.5 milyon dolarlık bir yatırım ile Magento’nun hisselerinin %49’una sahip olmuştu.

Ebay CEO’su John Donohoe, Magento satın alımı ile e-ticaret platformlarını güçlendireceklerini ve yeni online alışveriş girişimlerini hızlandırmayı hedeflediklerini belirtti. Hem tüketiciler hem de Ebay’de mağazası olan markalar için global e-ticaret yenilikleri üzerinde çalıştıklarını bildiren Donohoe, Magento’nun satın alımı ile ilgili finansal verileri paylaşmadı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. 700’den fazla kişinin katıldığı ve halen devam eden EbayEuroRally 2011’de, yaklaşık 6 ay önce satın alınan, Alman private shopping sitesi Brands4Friends ile 18 Mayıs’da tamamen eBay’in yönetimine geçen GittiGidiyor “Expansion Team” olarak karşılandı.Sanırım önümüzdeki günlerde de Magento’da expansion listesine dahil olacak. And the question is: what’s next ?

Fikrini söyle

*