13 Aralık 2018

Ebay Noel’de Sistem Sorunundan HP TouchPad Alamayanlara 100$ Hediye Çeki Verdi

HP tarafından üretimden kaldırılmasına karar verilen HP TouchPadler, sınırlı sayıda olmak üzere Noel döneminde Ebay üzerinde satışa sunulmuştu.

Site üzerinden 99 dolara satışa sunulan TouchPadler, Ebay kullanıcıları tarafından uygun fiyatı dolayısı ile oldukça yoğun ilgi ile karşılandı.

Ürünü PayPal ile satın almaya çalışan kullanıcılara ödemelerinin tamamlanmadığının bir süre sonra iletilmesinin ardından, ürünü satın aldığını düşünen tüketiciler hayal kırıklığına uğrayarak PayPal ve Ebay’i başarısız satın alım işlemlerinden sorumlu tutmuşlardı.

Ebay, oldukça uygun fiyatlı tabletlerden kaynaklanan yoğun ilginin serverlarını yavaşlattığı, bazı satın alım işlemlerinin bu sebeple gerçekleşmediğini belirtirken, tabletlerin dışında farklı satın alımların da bundan etkilenip etkilenmediği konusunda herhangi bir yorum yapmamayı tercih etti.

Hafta içerisinde Ebay’de yaşanan bu sıkıntı ile ilgili bir açıklama yapan Ebay yetkilisi Johnna Hoff, HP TouchPad satın alımları başarısız olan tüm kullanıcılarından özür dileyerek, onlara 100 dolarlık hediye çeki gönderimi yapmaya başladıklarını iletti.

HP TouchPad satışları sırasında kaç kişinin yaşanılan sorundan kaynaklanan alışveriş sıkıntısı çektiği firma tarafından paylaşılmazken, hediye çekinin ancak ‘satın al’ bölümünde PayPal seçildiği takdirde geçerli olacağı belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*