15 Kasım 2018

eBay Now Verdiği Sözü Tuttu, Sipariş Aynı Gün Teslim Edildi

Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz eBay’in yeni uygulaması eBay Now, dün görücüye çıktı. Uygulamaya gelen ilk yorumlar oldukça olumlu ve tatmin edici gibi görünüyor. eBay Now servisi, kullanıcının sipariş ettiği ürünleri yerel mağazalardan temin ederek bir saat içerisinde kullanıcının kapısına kadar getiriyor ve kargo bedeli olarak sadece 5 dolar ve yerel satış vergisi ödeniyor.

San Francisco, iki yerel dağıtım firması olan Postmates ve TaskRabbit‘in rekabetine tanıklık ediyor şu günlerde. Bu rekabete dahil olmaya çalışan üçüncü bir şirket de Uber. eBay, eBay Now üzerinde aylardır çalışmakta ve şimdi de bu çalışmanın meyvelerini topluyor diyebiliriz. Business Insider, bu uygulamayı denediklerini ve hizmetin sonuçlarından oldukça memnun kaldıklarını yaptıkları bir haberde duyurdu.

eBay Now, bir iOS uygulaması. Bu uygulamayı kullanabilmeniz için eBay’e başvuruyorsunuz ve eBay size bir mail gönderiyor. Bu mailin içinde size uygulamayı yükleyebileceğiniz bir link veriliyor. Cihazınıza bu uygulamayı yükledikten ve kayıt aşamasını yaptıktan sonra kullanım koşulları sayfası çıkıyor karşınıza. Birçok insan bu koşulları okumasa da biz size bunları okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu işlemi de tamamladıktan sonra eBay Now’ın arayüzüne ulaşmış oluyorsunuz.

Oldukça sade ve kullanışlı bir arayüze sahip olan uygulama, kullanıcılarına kaliteli bir mobil deneyim sağlamayı amaçlıyor. Ne yazık ki bu uygulama şu an için sadece San Francisco’da kullanılabilmekte. Ülkemizde buna benzer uygulamaların gerçekleşmesi biraz daha vakit alacağa benziyor.

Bu görselde PayPal ile ödeme arayüzünü görebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*