18 Kasım 2018

eBay Para ve Ürün İade Sistemini İngiltere’de Hizmete Sundu

paypal_logo
İnovasyonlarına her geçen gün bir yenisini ekleyen eBay, şimdi de ‘’Money Back Guarantee’’ (Para İade Garantisi) servisini  İngiltere’de hizmete sundu.

Önceden, ‘’eBay Buyer Protection’’ adıyla hizmet veren servis, İngiltere’den alışveriş yapan kullanıcıların, alışveriş öncesinde ve sonrasında kafalarında soru işareti kalmaması amacıyla kullanılıyordu. İsmi değişen uygulama, eBay’ın ‘’Sipariş ettiğiniz ürünleri garantiliyoruz ya da paranız iade’’ açıklamasıyla yeniden kullanıma sunulmuş oldu.

Bu sistem ve duyuruyla, İngiltere’de daha çok kullanıcıyı eBay’dan alışveriş yapmaya yönlendirmek planlanıyor. Kullanılan yeni dilde bunun etkisi çok büyük.

Money Back Guarantee sisteminin işleyişine gelince: eBay, platformundan alışveriş yapan kullanıcılara, kargolama sırasında ya da sonrasında ürünle ilgili herhangi bir sıkıntı çıktığında ürünü iadesi kabul ediyor ve tüm kargo masraflarını karşılıyor. Platform, şikayete dair bilgileri tüketiciden aldıktan sonra 48 saat içinde ise geri dönüş yapıyor.

Ancak kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir nokta var: Alıcıların bu hizmetten faydalanabilmeleri için Paypal kullanmaları şartı var. Bir de tek çekim ile ödeme yapmalılar.

Platform, bu hizmetin ürün garantisi ile karıştırılmaması gerektiğini de ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*