21 Kasım 2018

eBay, Pinterest Esintili Yeni Tasarımını ve Teslimat Servisini Tanıttı

Son zamanlarda eBay tarihinde mihenk taşı olabilecek birçok olaya tanık oluyoruz. İlk olarak geçtiğimiz Eylül ayında 17 yıllık logosunu ilk kez değiştirerek devrim niteliğinde bir karar alan online alışveriş sitesi, şimdi de tasarımında radikal bir değişikliğe gideceğini duyurdu. Ayrıca, Ağustos ayında açıkladığı ve bir süredir test aşamasında olan aynı gün içerisinde teslimat servisi “eBay Now”ı geliştirip, güncellediğini de belirten eBay, tamamen farklı bir yüz ve mobile odaklanmış stratejileriyle daha da güçleneceğinin sinyallerini verdi.

Dün New York’ta düzenlediği bir etkinlikte sürpriz bir çıkış yaparak, logo değişikliğinin ardından tasarımını da yenileyeceğini açıklayan eBay, son zamanların en popüler trendlerinden minimalizmi kendine rehber edinmiş anlaşılan. Tamamen farklılaşan dizaynı ile sosyal paylaşım sitesi Pinterest‘i akıllara getiren eBay’in yeni tasarımı, çok daha iyi ve semantik sonuçlar verebilecek bir arama motoru ile de zenginleştirildi. Firmanın belirttiğine göre önümüzdeki 100 gün içerisinde tamamen kullanılabilir duruma gelecek olan tasarım ile online satış pazarındaki çetin rekabet ortamı daha da kızışacağa benziyor.

Eskisine göre oldukça sade ve derli toplu olan yeni tasarımıyla, ziyaretçilerine daha kaliteli bir alışveriş deneyimi sunma amacını taşıyan eBay’in örnek olarak Pinterest’i seçmesi de daha sosyal bir alışveriş deneyimine doğru gidebileceğinin bir işareti olabilir. Bu arada yeni tasarımı şimdiden aktive etmek veya incelemek isteyenlerin www.eBay.com/feed adresine girmeleri gerekecek.

Dünün ikinci ve diğer önemli olayı ise firmanın aynı gün içerisinde ürün teslimatına başlayacak olması. eBay, San Francisco’daki kullanıcıları için “eBay Now” uygulamasını bir süredir denediğini duyurmuştu. Bu iOs mobil uygulamasıyla daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen online perakendeci, yakın zamanda çok daha farklı lokasyonlarda da bu hizmeti etkinleştirme amacını taşıyor. Kullanıcıların satın aldıkları ürünleri aynı gün içinde kargolama garantisi veren uygulama ile 5 dolar ödeyerek o gün içerisinde kargo hizmetinden yararlanmak mümkün hale geliyor.

Uygulamayı, Wal-Mart’ın gün içerisinde teslimat hizmeti “Wal-Mart-to-Go” ile neredeyse aynı anda tanıtan eBay, online alışveriş konusunda Amazon ve Wal-Mart ile çetin bir rekabetten geri durmayacağını da belirtmiş oldu.

eBay’in diğer mobil uygulamalarının bugüne kadar yüz milyondan fazla indirildiğini göz önünde bulundurursak, yeni servisinin de bu bağlamda oldukça etkili olabileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca konuyla ilgili atlamamamız gereken önemli bir detayı da sizinle paylaşalım. eBay Now uygulaması, Türk mobil yazılım şirketi Pozitron tarafından geliştirildi. Böyle inovatif bir projede bir Türk şirketinin imzası olması da bizim için ayrı bir gurur kaynağı.

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*