14 Kasım 2018

eBay, RedLaser Uygulaması İle Fiziki Mağazaları Mobile Taşıyor

eBay, yerel mağaza zincirlerindeki ürün envanterleri hakkında tüketicilere daha detaylı bilgi sunabilmek amacıyla RedLaser mobil uygulamasının güncellenmiş versiyonunun duyurusunu yaptı.

Temel olarak barkod tarayıcı olarak adlandırabileceğimiz uygulamanın 4.0 versiyonu ile birlikte mağaza içi alışveriş deneyimini artıracak birçok yeni özellik de beraberinde geliyor. Uygulama içi satın alma ve geliştirilmiş ödeme seçenekleri bu yeniliklerden sadece bir kaçı. BestBuy ile ortak attığı bu adım ile popüler mobil alışveriş uygulaması Shopkick’e rakip olmayı hedefleyen eBay, şimdilik sadece BestBuy’ın bin yüz lokasyonunda hizmet veriyor olacak.

Mobil alışveriş tutkunları zaten bir süredir, ürünleri hem offline hem de online olarak satın almak ve hangi mağazalarda bulabileceğini öğrenmek için RedLaser uygulamasını kullanıyordu. Şimdi ise güncellenen özellikleriyle RedLaser, GPS izleme özelliğinden faydalanarak, kullanıcının ziyaret ettiği mağazalardaki yerel indirimler, kurulum hizmetleri ve özel garantiler gibi avantajları da listeleyecek.

Buna benzer bir uygulama ise bir süredir Hepsiburada.com ile ülkemizde de yer alıyordu. iOS ve Android versiyonlarıyla uygulama mağazalarında yer alan servis, kullanıcılara istedikleri ürünün barkodunu okutarak Hepsiburada ile fiyat karşılaştırması yapabilmelerine imkan tanıyor. Kullanıcılar ayrıca Android işletim sistemli mobil cihazları üzerinden tıpkı internet Hepsiburada.com’un sitesinde olduğu gibi kategoriler arasında detaylı incelemeler ve aramalarda yapabiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*