21 Kasım 2018

eBay’e Artık Samsung’un Akıllı Saatinden Ulaşılabilecek

samsung ebay
Akıllı telefonlara yeni yeni adapte oluyorken, şimdi de bir süredir çıkması beklenen akıllı saatler tüketicilerin karşısına çıkmasıyla beraber tüketicilerin karşısına alışmaları gereken yeni bir teknolojik yenilik çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan Samsung Galaxy Gear akıllı saat, bir süredir kulislerde konuşuluyordu ve meraklıları tarafından dört gözle bekleniyordu.

Mobil cihazların böylesine bir gelecek vadetmesi de eBay gibi teknoloji şirketlerini harekete geçiriyor. Galaxy Gear akıllı saatin lansmanının ardından mobil uygulamasını bu platforma uyumlu hale getiren eBay, kullanıcılara şimdi de akıllı saatler üzerinden ulaşmayı hedefliyor.

Galaxy Gear akıllı saatte şu an için 12 uygulama mevcut ve eBay bu cihaz üzerindeki ilk ticari uygulama olma özelliğini taşıyor.

Bu akıllı saatin uygulamalarla beraber çalışabilmesi için Samsung Galaxy Note 3 akıllı telefona da sahip olmak gerekiyor. Akıllı telefonla etkileşim içinde çalışan saat 25 saatlik şarj süresine sahip ve aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırabiliyor.

Kullanıcılar akıllı saatleri üzerinden ürün alım satımı yapıp, tek bir ekran üzerinden eBay hesaplarından kendilerine gelen bildirimleri görebilecekler. Kayıtlı aramalarına yeni bir ürün eklendiğinde, yeni bir teklif geldiğinde, en iyi teklif öneri geldiğinde, bir ürün satıldığında ve bir mesaj alındığı zaman bu bildirimler akıllı saatin ekranında görülebilecek.

1,63 inçlik ekrana sahip Samsung’un akıllı saati 25 Eylül’de satışa çıkacak. Cihazın ekran çözünürlüğü ise 320×320 piksel ve saat 1,9 megapiksellik kameraya sahip.

Akıllı telefonlar daha yeni yeni kullanıcıların arasında yaygınlaşıp, mobil alışverişlerde kullanılmaya başlansa da Google’ın önümüzdeki sene Google Glass için uygulama merkezi açacak olması giyilebilir teknolojilere olan ilgiyi daha da artıracaktır. Tabii ki ilerleyen zamanlarda Samsung’un da benzer bir uygulamaya giderek, akıllı saatine daha çok uygulama ekleyip, kullanıcılar arasında bu cihazı daha da popüler bir hale getirmeye çalışacağını düşünebiliriz. Bu da tabii ki kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarını etkileyen bir faktör olarak değerlendirilebilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*