19 Aralık 2018

Ebay’den Dağıtım Merkezi İçin Bir Atak Daha

Kısa bir süre önce 2011 sonuna kadar bünyesinde dağıtım merkezi oluşturacağını açıklayan Ebay, depo yönetimi ve dağıtım şirketi ShipWire‘a Newell Rubbermaid ile beraber 6 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi.

Shipwire, bünyesindeki depolarda ürün stoklama ve dağıtım hizmetlerine ek olarak, müşterilerine ücretsiz sipariş otomasyon ve yönetim yazılım hizmeti de sunuyor.

Shipwire’ın Los Angeles, Chicago, Toronto, Vancouver ve Londra olmak üzere 5 depo ve dağıtım merkezi bulunuyor. Kaç müşterisi olduğu, depolarında toplam ne kadar ürün bulunduğu ya da günde kaç ürünün kargolandığı bilgilerini paylaşmayan Shipwire, yıllık 10.000 dolar ile 100 milyon dolar arasında gelir sağlayan geniş bir müşteri kitlesine sahip olduğunu iletiyor.

Ebay‘in yeni dağıtım merkezi kurma hedefi ile Amazon ile rekabete girmek isteyip istemediği merak konusu olmuştu. Ebay’in yatırım yaptığı Shipwire, dağıtım merkezi hizmetleri ile Amazon ile rekabet durumunda.

Yatırım ile Shipwire yönetim kuruluna Ebay Kurumsal Strateji Başkan Yardımcısı Jean-Francois Van Kerckhove, Newell Rubbermaid şirketi DYMO Endicia Kurucusu ve Genel Müdürü Amine Khechfe ve eski FedEx Başkanı Ivan Hoffman da katıldı.

Shipwire, yatırım ile gelen kaynakları global genişlemeyi hızlandırmak ve henüz bulunmadıkları ülkelerde depo alanları oluşturmak için kullanacaklarını iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*