17 Kasım 2018

eBay, İngiltere’de Bir Saatte Teslimat Ağını Genişletmek İçin Shutl’ı Satın Aldı

ebay shutl satın alma
Üçüncü çeyrekte de satışlarını artırmaya devam eden ve dünya genelinde 18 milyar dolarlık bir satış gerçekleştiren eBay, İngiltere’de teslimat ağını daha da güçlendirmek ve tüketicilere daha hızlı teslimat yapabilmek için İngiltere merkezli pazar yeri Shutl’ı satın aldı.

Shutl, kurduğu kurye sistemi ile bölgesel ürünleri birkaç saat içinde tüketicilere teslim edebiliyor. Online alışverişlerde hızlı teslimatın oldukça önem kazandığı şu günlerde eBay’in böyle bir satın alma gerçekleştirmesi, şirketin teslimat ağını oldukça güçlendirecek diyebiliriz.

2008 yılında eCourier.co.uk’in eski CEO’su Tom Allason tarafından kurulan Shutl, bugüne kadar Hummingbird Ventures ve UPS Strategic Enterprise Fund gibi yatırım fonlarından 8,69 milyon dolar yatırım aldı.

New York’taki bir etkinlikte konuşan eBay Başkanı Devin Wenig, tüketicilerin %75’inin kendilerine en fazla 20-25 km mesafedeki lokal mağazalardan alışveriş yapmayı tercih ettiklerini dile getirmişti ve bu açıklamanın ardından eBay’in bu tip lokal mağazalarla çalışan şirketleri kendi bünyesinde toplaması da beklenen bir durumdu.

Şu an eBay’in Shutl’ı satın almasıyla ilgili resmi rakamlar açıklandığı için şirketin ne kadar bir değerle satıldığı bilgisi bilinmiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Türkiye’ ye de ve belli ki bir çok ülke de e-ticaret lojistik sorunu mevcut. İstanbul içi hala 2 günde teslimat yapan firmalar var. Çok yol var çokkk

Fikrini söyle

*