14 Kasım 2018

eBay, Site İçi Yeni Arama Motorunu Kullanıma Açtı

ebay Cassini arama motoru
eBay geçtiğimiz New York’ta kullanıma açtığı sanal alışveriş vitrinleriyle beraber tüketicilerin mağazaların vitrinlerinden sipariş verebilecekleri yeni bir teknolojiyi kullanıcılara tanıtmıştı. Farklı teknolojiler deneyerek kullanıcılarının alışveriş deneyimlerine farklı bir bakış açısı getirmeye çalışan online açık artırma platformu eBay, şimdi de site içinde daha iyi bir ürün arama yapılabilmesini sağlayan Cassini adında yeni bir arama motorunu kullanıcılara tanıttı.

2,5 yıldır yapım aşamasında olan Cassini’nin, şu an için Kuzey Amerika’daki kullanıcıların hizmetine açıldığı belirtiliyor; ancak henüz bu arama motorunun tam anlamıyla çalışmadığı da bilgiler arasında. Cassini aynı zamanda kullanıcılara bazı özellikler de sunacak. Gelişmiş ürün tavsiyeleri, katalog formatındaki ürün listelerinin organize edilmesi ve benzer ürünlerin gruplandırılması gibi özellikler bu arama motorunda yer alacak.

eBay’in eski arama motorunun PHP ve benzeri program dillerini kullanıyor olmasından dolayı yavaş olduğu belirtiliyordu ve bu da satıcıların ürün listelerinin düzgün bir şekilde arama motoruna eklenmesinin birkaç gün almasına neden oluyordu. Bu da ürün satışlarının süresinin uzamasına sebebiyet verebiliyordu.

Bunun yanı sıra eski arama motoru ürün açıklaması gibi bilgileri listeleyemiyordu. Cassini üzerinde daha fazla indeks bulunmasıyla beraber satıcılar ürünlerini daha iyi bir şekilde satabilecek ve kullanıcılar da bu aramalar sonucunda daha fazla ürün bulabilecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*