12 Aralık 2018

eBay Üçüncü Çeyrekte Satışlarını Artırmaya Devam Etti

logo
Tatil sezonu öncesi eBay, online satışlarını artırmaya devam ettiğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde üçüncü çeyrek raporunu yayınlayan online açık artırma platformu, 2013’ün üçüncü çeyreğinde ABD’deki satışlarını %15 artırdığını açıkladı.

Bu dönemdeki satışlarını %15 artarak 7,4 milyar dolarlık satışa ulaşan eBay’in ABD dışındaki satışları da %12 artarak 11 milyar dolara ulaştı. Bu rakamlara internet üzerinden yapılan araba satışlarının dahil olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Üçüncü çeyrekte şirket toplamda %13’lük bir büyüme yaşadı ve 18 milyar dolardan fazla bir satış gerçekleştirdi.

Şirketin satışlarının %60’lık bir bölümü üçüncü çeyrekte ABD dışında gerçekleşti ve bu satışların toplam bedeli de 11 milyar dolar seviyelerinde. Şirketin pazar yerlerinin toplam net geliri ise 2,02 milyar dolar olarak belirtiliyor.

eBay’in ödeme sistemleri PayPal ve Bill Me Later’ın toplam kullanıcı sayısı bir yıl önceye kıyasla %17, bir çeyrek öncesine kıyasla ise %4 büyüyerek 137,4 milyona ulaştı.

PayPal’ın cirosu ise yıllık %19’luk bir artış göstererek 1,6 milyar dolara ulaştı ve şirket bu çeyrekte 5 milyon yeni kullanıcıya ulaştı. PayPal üzerinden yapılan işlemlerin hacmi ise %25 büyüyerek 44 milyar dolara ulaştı.

eBay’in net geliri ise bir önceki yıla kıyasla %14,4 artış göstererek 3,89 milyar dolara ulaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*