16 Kasım 2018

eBay’den Eski Eşyaları Satmanın Yeni Yolu

Sell it forwardŞubat ayında yeni tasarımını hayata geçiren eBay, tüketicilere ve pazara farklı deneyimler sunmaya devam ediyor. Daha önce MarketPrice uygulamasıyla, kullanıcılarının sitede yer alan ürünler üzerinden fiyat ortalamasına kavuşmasını sağlayan şirket, şimdi de tüketicilerine yardım kampanyasına katkıda bulunma fırsatı veriyor.

İhtiyacı olanlara iş ve istihdam sağlayan, kar amacı gütmeyen yardım şirketi Goodwill ve eBay‘in ortak girişimiyle hayata geçen uygulama sayesinde kullanıcılar, kullanmadıkları ayakkabı, elbise, çanta gibi eşyalarını eBay üzerinden satışa çıkaracak. Eğer bu ürünler 2 hafta içerisinde satılırsa, eBay bu paranın yarısını kullanıcıya yarısını da Goodwill’e verecek. Böylece eBay’in bu kampanyasına katılanlar artık kullanmadıkları eşyalardan para kazanmakla birlikte hayır şirketine de yardımda bulunmuş olacak.

eBay’in ”Sell It Forward” adını verdiği kampanyaya katılmak için ilk önce uygulamanın sitesine üye olmak gerekiyor. Üye olduktan sonra e-postanıza bir mail geliyor. Bu mailin içindeki sisteme, satmak istediğiniz eşyaların fotoğraflarını yüklüyorsunuz. Ardından ürünün fiyatını belirleyip, satışa koyuyorsunuz.

eBay, uygulamayı henüz resmi olarak duyurmasa da sitenin beta versiyonu hizmete girdi. Ayrıca Facebook reklamı da veren şirketin yakın zamanda resmi açıklamayı yapması bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*