19 Kasım 2018

Ebay’den Online Ruh Satımına Yasak!

Ebay üzerinde oldukça farklı çeşitlerde ürün satışının olduğu biliniyor.

Üyelerinin diledikleri eşyalarını listeleyerek, para karşılığında farklı kullanıcılara satabildikleri pazar yerinde oldukça ilginç satışlar yaşanabiliyor.

ABD’de Lori isimli kadın bir Ebay kullanıcısının ruhunu ‘az kullanılmış ruh’ başlığı ile 2000 dolardan başlamak üzere satışa sunması da, insanların konu satış olduğunda ne kadar ileriye gidebileceklerini gösteriyor.

Üstelik yaşanılan bu olay, Ebay’in gördüğü ilk ruh listeleme olayı da değil. 2008 yılında Kanadalı bir müzisyen, grubu için para toplamak adına ruhunu satışa koymuş, ardından listeleme Ebay tarafından kuralların ihlali olarak nitelendirilip kaldırılmıştı.

Lori’nin geçirdiği bir kaza sonrasında sakat kalması ile yolun sonuna geldiğine inandığı ve insanlara ruhunu kurtarmak için yardım çağrısında bulunmak amacı ile yayına soktuğunu belirttiği ilanının başına gelen de Kanadalı müzisyen ile aynı oldu.

Bünyesinde insan vücut parçalarının satılmaması konusunda uzun bir kurallar listesine sahip olan firma, listelemenin ruhun varlığının olmadığı takdirde satılacak birşeyin olmaması, olduğu takdirde ise insan parçası ya da tamamının sitelerinde satışının yasak olması nedeni ile kaldırdı.

Kanadalı müzisyen tarafından yapılan ilk listelemenin ardından konuşan Ebay temsilcisi, insanların ruhlarını listelemeleri ile satışın gerçekleşmesi halinde ruhlarını satın alan kişiye göndermelerinin mümkün olmadığını, böyle bir satışın geçerli sayılmasının Ebay kurallarına tamamen ters olduğunu belirterek açıklamıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*