17 Kasım 2018

Ebay’den TV’de Ne İzliyorsanız Ona Göre Ürün Tavsiyeleri

Ebay, yenilediği Ipad uygulaması ile kullanıcılarına oldukça farklı bir hizmet sunmaya hazırlanıyor.

Firma yeni uygulamasında, tüketicilerin izledikleri programda bulunan, programla eşleşen, hatta programdaki kişilerin giydikleri kıyafetlere kadar pekçok farklı ürünü satış önerisi olarak tüketicilere sunacak.

“Watch with Ebay” (Ebay ile İzle) adı ile hizmete sunulan Ipad uygulamasında tüketiciler öncelikle bulundukları noktanın posta kodunu giriyorlar.

Ebay o bölgede hizmet sunan televizyon kanallarını uygulama kullanıcılarına sunarak, onlardan izledikleri kanalı seçmelerini talep ediyor. Bunun hemen akabinde, uygulama tüketicilere takip ettikleri şovla alakalı ürünleri sıralamaya başlıyor.

Ebay bu uygulamanın henüz sadece bir başlangıç olduğunu da belirtirken, TV kanalları, kablolu TV sağlayıcıları ve film stüdyoları ile işbirlikleri başlatmayı planladıklarını iletiyor.

Ebay, internet kullanıcılarının %86’sının televizyon izlerken mobil internet aracılığı ile internete bağlandıklarını da ekleyerek, TV izleyen tüketicileri internetten alışverişe yönlendirmenin olası olduğunu belirtiyor.

Ağustos ayında Deloitte tarafından yayınlanan bir araştırma da, Ebay’in bu analizini destekler boyuttaydı. Deloitte, tüketicilerin %50’sinin reklam aralarında mobil cihazları ile internete bağlandıklarını paylaşmıştı.

Ebay, hafta başında kişiselleştirilmiş ürün öneri firması Hunch’ı satın aldığını da açıklamıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*