18 Kasım 2018

eBay’in ABD’de Birinci Çeyrek Satışları 7,36 Milyar Dolar

ebayAmerika ve dünyanın en önemli e-ticaret sitelerinden eBay, 2013 birinci çeyreğinde, Amerika satışlarını yüzde 16 oranında arttırarak; 6.37 milyar dolardan, 7.36 milyar dolara çıkardı.

Bu artışın yalnıza Amerika ile de sınırlı kalmadığını söyleyebiliriz. eBay’den gelen açıklamaya göre, global satış rakamları 16.21 milyar dolardan, 18.33 milyara çıkarak yüzde 13’lük bir artışı da beraberinde getirdi. 1995 yılından bu yana 115 milyondan fazla üyeye sahip olan şirketin yükselişi istikrarlı bir biçimde devam ediyor. Geçen yılın birinci çeyreğinde yüzde 14’lük bir büyüme sağlayan eBay’in bu seneki büyümesi ise, yüzde 13.

Birinci çeyrekte güçlü olduklarını belirten eBay CEO’su John Donahoe, PayPal ve GSI Commerce’in yükselen rakamlardaki etkisinden söz ederken, yeni teknolojilerin e-ticaret devrimine zemin hazırladığını söyledi. Ayrıca eBay’in mobil ticarete önderlik ettiğini ve markalarla tüketicileri her an her yerde buluşturduğuna değindi.

Yeni mobil cihaz kullanıcıları eBay’in bu yükselişinin esas nedenlerinden birini oluşturuyor. 2008 yılında kullanılmaya başlanan, PayPal dahil bütün eBay uygulamaları toplam 162 milyon kez indirildi. Şirket, 2013 yılının ilk çeyreğinde mobilden 2,8 milyon yeni kullanıcı kazandı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*