14 Kasım 2018

eBay’in PayPal’ı 400 Çalışanını İşten Çıkarıyor

eBay‘e ait olan ödeme servisi PayPal, hızla büyüyen online ödeme pazarında daha iyi rekabet edebilmek amacıyla 400 çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Şirket içerisinden bilgiye sahip olan bir kişinin aktardığına göre alınan karar, PayPal Başkanı David Marcus’un maaşlarda revize yapma ve kesintiye gitme arzusundan kaynaklanıyor. Bilgileri aktaran kişi, gizlilik sebebiyle ismini açıklamak istemiyor ancak Bloomberg’in aktardığına göre kaynak oldukça sağlam. Aslında, geçtiğimiz Nisan ayında görev başına gelen Marcus’un bu ilk icraatı olmayacak. Daha önce de dokuz farklı ürün grubunu teke indiren Marcus, şirket içerisinde radikal değişiklikler yapmaya devam ediyor.

İşten çıkarmaların çoğunlukla ürün ve teknoloji departmanından olacağı ise aktarılan diğer bilgilerden. Bahsedilen rakamın PayPal’ın toplam çalışanlarının yüzde üçüne ait olduğunu da belirtelim. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde gerçekleşmesi beklenen hadise ile şirket ciddi bir tasarrufa gitmeyi amaçlıyor.

Geçtiğimiz hafta, şirket çalışanlarına gönderilen bir e-postada üstü kapalı bir şekilde olayın sinyalleri veriliyordu bir bakıma. Yeni dönemde müşterilerine daha iyi bir hizmet verebilmek adına daha sade ve güçlü bir yapıya dönüşeceklerini açıklayan PayPal yetkilileri, oldukça hızlı büyüyen ve neredeyse her gün bir yenisi açılan online ödeme servisleriyle rekabet etmek adına böyle bir karar almışa benziyor. Dediğimiz gibi, henüz işten çıkarılma olayının detayları net değil, ancak gelişmeler oldukça biz de size aktarmaya devam edeceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*