18 Kasım 2018

Ebeveynler Okul Öncesi Alışverişinden Yıldılar

Önümüzdeki ay içinde okullar açılıyor. Okulların açılma tarihi bizden daha yakın olan ABD’de yapılan bir araştırma, ebeveynlerin çocukları için okul alışverişi yaparken nelerden bıktığını ortaya koydu. 1010Data tarafından yapılan araştırmaya göre, ebeveynler en çok stoklarda kalmamış ürünler görmekten bıkmış durumdalar.

Aslında neredeyse tüm ebeveynler (%94), okul öncesi online alışveriş yaparken mutsuz oluyorlar. Aşağıdaki listede tam olarak nelerden mutsuz oldukları açıklanmış:

  • %57’si stoklarda kalmayan ürünlerden
  • %51’i ödeme sürecinin uzunluğundan
  • %49’u bu dönemde yükselen fiyatlardan
  • %48’i okulların istediği bulunması zor ürünleri bulamamaktan
  • %39’u ise bu dönemde sinirleri iyice gerilen destek personelinden şikayetçi.

Perakendeciler ile bu kadar sorun yaşanmasının sebebi, ellerinde bu konular hakkında veri olmaması değil. Sorun, bu veriyi doğru ve hızlı analiz edip, gerektiği anda çözüm üretme kısmında. Dünyanın hemen her yerinde, özellikle bu dönemde perakendeciler ve müşteriler karşılıklı sorunlar yaşıyorlar.

ABD’de okulların bize göre erken açılması, aslında ülkemizdeki okul öncesi alışveriş için uğranacak online perakendeciler için bir uyarı niteliğinde. Yapılan araştırma, müşteriyi bıktırmamak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini ortaya koyuyor ve bu sorunlara çözüm üretmek için yerli online perakendecilerimizin hala zamanları var.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*