14 Aralık 2018

İngiltere’de Akıllı Telefonların Alışverişteki Önemi Artıyor

İngiltere’de 2000 tüketici ile yapılan bir araştırma akıllı telefonların alışverişteki önemini bir kez daha ortaya koyuyor.

eDigitalResearch ve IMRG tarafından yeni yayınlanan araştırmaya göre, her 4 İngiliz tüketiciden 1’i alışveriş yaparken akıllı telefonlarıyla internete bağlanıyorlar.

Tüketicilerin %24’ünün alışverişleri esnasında internette gezindiklerinin ortaya çıktığı araştırmada, bu kesimin %50’sinin mağazaların web sitelerini gezdikleri, %59’unun e-maillerini kontrol ettikleri, %48’inin ise sosyal medyada vakit geçirdikleri belirtiliyor.

Mağazaların sitelerini alışverişleri esnasında akıllı telefonlarıyla ziyaret ettiklerini belirten kesimin %62’si, alışveriş yaptıkları mağazanın rakiplerinin sitelerini gezdiklerini iletiyorlar.

Yani tüketiciler offline alışverişlerinde bile karşılaştırma yapmadan para harcamak istemiyorlar.

Yine mağazaların web sitelerini gezdiklerini belirten %50’lik kesime sorulan bir soru, fiyat karşılaştırmalarının önemini ortaya çıkarıyor. Bu kesimin %71’i ürünü daha ucuza başka yerde bulup bulamayacaklarını kontrol ettiklerini paylaşıyorlar.

Alışveriş yaparken akıllı telefonlarını kullanan İngiliz tüketicilerin %40’ının mağazada, mağazanın online ya da mobil sitesinde anında alışveriş yaptıkları da araştırmada ortaya çıkıyor.

eDigitalResearch Araştırma Direktörü Derek Eccleston, mobilin mağazalar ve web siteleri arasında bir bağlantı noktası olarak günbegün önemini arttırdığını belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*