15 Kasım 2018

İndirim İçeren E-Mailler Sosyal Medyada Daha Fazla Paylaşılıyor

Email pazarlama, hedeflenen kitleye birebir ulaşabilmesi ile pazarlama uzmanlarının en fazla tercih ettiği online pazarlama yöntemlerinden biri olarak önemini git gide arttırıyor.

Email pazarlama altyapı firması Emailvision, yeni gerçekleştridiği araştırmasında tüketicilerin hangi tür emailleri sosyal medyada daha fazla paylaştıklarını ortaya çıkarmayı hedefledi.

Firmanın bir araya getirdiği sonuçlara göre tüketicilerin Facebook ve Twitter başta olmak üzere, sosyal medyada en fazla paylaştıkları email türü, %34.7 oranı ile indirim ve promosyon emailleri. Belirtilen bu oran ile şaşırtıcı bir şekilde mizah içerikli emailleri bile geride bırakan indirim emailleri, markaların tüketiciler ile irtibata geçmesinde oldukça başarılı bir yöntem olarak görünüyor.

Araştırmaya göre mizah içerikli emaillerin sosyal medyada paylaşım oranı %20.8 iken, yeni bilgi veren emaillerin paylaşım oranı %19.4 olarak ortaya çıkıyor.

Email pazarlama uzmanlarına sosyal medyanın onlara göre amacını da soran firma, email uzmanlarının sosyal medyayı yeni müşteri kazanımlarından çok, marka farkındalığı için kullandıklarını belirtiyor.

Araştırma katılımcılarının %35.8’i sosyal medyayı marka farkındalığı için kullandıklarını belirtirken, %22.2’si müşterilerini ellerinde tutmak, %14.8’i ise web trafiğini ve satışlarını arttırmak için sosyal medyayı kullanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*