16 Kasım 2018

Hindistan E-Ticaretinin %83’ü Online Seyahat Harcamalarından Oluşuyor

Hızlı büyüyen ekonomisi ile dikkatleri üzerine çeken Hindistan, e-ticaret alanında da farklı gelişmelere sahne oluyor.

Yerli yatırımcılar kadar yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeye başlayan Hindistan e-ticaret pazarına, eMarketer tarafından detaylı bir bakış atıldı.

Hindistan e-ticaretinin büyüme hızına dikkat çeken eMarketer, sene sonunda 13.8 milyar dolarlık bir sektör haline geleceği öngörülen online alışverişlerin %83’ünü, yani yaklaşık 11.5 milyar dolarını online seyahat alışverişlerinin oluşturduğunu açıkladı.

Hindistanlı tüketicilerin online ürün alışverişlerine harcadıkları miktarın neredeyse 5 katını seyahat harcamalarına ayırdıklarını ortaya çıkaran eMarketer, online seyahat alışverişlerinin en az 2016 yılına kadar online ürün alışverişlerinin önünde olacağını belirtti.

eMarketer, 2012 yılında online seyahat alışverişleri hariç online seyahatin %26.3 oranında artarak 2.3 milyar dolara çıkacağını öngördüklerini belirtirken, bu artış oranın 2012 yılını online seyahatlerinde ise %42.8 olacağını paylaştı. eMarketer, Hindistan online seyahat alışverişlerine harcanılan paraların 2016’ya kadar büyüme ivmesini azaltarak devam edeceğini açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*