16 Aralık 2018

Kanada Online Pazarlama Harcamaları Rekor Artışta

Pazarlama uzmanlarının toplam pazarlama bütçelerindeki dijital reklam harcama oranlarının artışı sürekli gündemde olan bir konu. Pazarlamada trendin dijitale kayması ile, pekçok ülkede de online reklam harcamalarının artışı üzerine araştırmalar yapılmaya başlandı.

Bu araştırmalara bir yenisi de eMarketer tarafından eklendi. Kanada online pazarlama harcamalarını inceleyen ve gelecek yıllar için öngörülerini belirleyen firma, oldukça çarpıcı rakamlar paylaştı.

Kanada’daki reklam uzmanlarının bu senenin sonuna kadar 2,5 milyar dolarlık online reklam harcaması yapacağını tahmin ettiklerini belirten eMarketer araştırmacıları, bu oranın geçen seneye kıyasla %18.5 yukarıda olduğunu belirttiler.

Online reklam harcaması büyüme yüzdesinin yavaşlayarak artmaya devam edeceğini de paylaşan yetkililer, 2015 yılında bu rakamın 4 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini ilettiler.

Online reklam harcamalarındaki bu hızlı artışa rağmen, toplam pazarlama bütçelerinde çok büyük bir artış öngörmeyen eMarketer, 2010 itibarı ile 11.65 milyar dolar olan toplam reklam harcama tutarının, 2015 yılı itibarı ile 14.28 milyar dolara çıkacağını tahmin ettiklerini belirttiler.

Online reklamlarda, video reklamlarının en hızlı büyüyen alan olacağı da araştırmada paylaşılırken, arama motoru reklam harcamalarının en yüksek online pazarlama harcamaları olmaya devam edeceği açıklandı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

Fikrini söyle

*