11 Aralık 2018

Kanada Video Reklamda Fransa, İtalya ve İspanya’yı Solladı

eMarketer tarafından yapılan bir araştırma, Kanada’nın online video reklam harcamalarında Japonya, İspanya, Fransa ve italya’yı geride bıraktığını, ABD’yi ise oldukça geriden takip ettiğini ortaya çıkardı.

Haziran ayında Kanada online reklam harcamalarının 2.1 milyar dolara ulaştığını belirten eMarketer yetkilileri, ABD’de bu rakamın Kanada’nın 10 katından yüksek olduğunu belirttiler.

ABD’nin Haziran online reklam harcamalarının 31.3 milyar dolara ulaştığını tahmin ettiklerini belirten eMarketer yetkilileri, Kanada’da online reklam için kişi başına 81 dolarlık bir harcama yapıldığı bilgisini paylaştılar.

Interactive Advertising Bureau of Canada (IAB Canada), yeni yayınladığı bir raporda Kanada’daki online reklam harcamalarının toplam reklam harcamaları arasındaki yerinin %2 olduğunu belirterek, bu oranın ABD’de %5.5’lere ulaştığını belirtmişti.

comScore ise, Kanada Mart ayı internet kullanımını araştırdığı bir raporunda, ülkedeki internet kullanıcılarının %90’ının 15 yaş ve üzeri olduğunu, her kullanıcının ay içerisinde 251 video izleyerek, yaklaşık 17.2 saatlerini video izlemeye harcadıklarını belirtti.

eMarketer yetkilileri, Kanada’da video izleniminin oldukça yaygın olduğunu, buna rağmen pazarlama uzmanlarının online video yatırımlarının yetersiz kaldığı bilgisini paylaştılar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*