18 Kasım 2018

2013’de Mobil Kupon Kullanıcı Sayısı 2 Katına Çıkacak

Kısa bir süre önce, Amerika’daki online kupon kullanımı ile ilgili bir araştırma yayınlamıştık. 4 ABD’li tüketiciden 3’inin online kupon kullandığını belirten araştırmanın ardından, eMarketer tarafından mobil kupon kullanımı üzerine bir araştırma gerçekleştirildi.

eMarketer’ın yeni yayınladığı araştırmaya göre, ABD’de mobil kupon kullanımı 2013’e kadar 2 katına çıkacak.

Dijital pazarlamada mobil kuponların yerinin oldukça kısıtlı olduğunu belirten eMarketer yetkilileri, yaşanılan ekonomik sıkıntı günlerinden sonra, kullanıcıların kuponlara alıştığını, mobil cihaz kullanımının yaygınlaşması ile, tüketicilerin mobil ortamda da daha sık kupon araştırmaya başladıklarını iletti.

eMarketer tarafından yayınlanan araştırmaya göre, 2011’de ABD’de 20 milyon tüketici mobil kupon kullanacak. Bu rakama sms, uygulamalar ve grup satın alma siteleri üzerinden gelecek olan kupon ve kupon kodlarının da dahil olduğunu belirten eMarketer yetkilileri, 2013’e kadar mobil kupon kullanan kesimin 2 katı oranında artarak %16.5 oranına yükseleceğini belirttiler.

Akıllı telefon kullanan kesimde mobil kupon kullanımının daha da yüksek olacağını paylaşan araştırma yetkilileri, bu sene içerisinde 18 yaş üzeri akıllı telefon kullanan neredeyse her 5 tüketiciden 1’inin
mobil kupon kullandığını belirterek, bu oranın geçen seneye kıyasla %117.6 oranında artış gösterdiğini belirttiler.

Yetkililer, 2013’te ise her 3 akıllı telefon sahibinden 1’inin mobil kupon kullanacağını tahmin ettiklerini eklediler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*