19 Aralık 2018

Sosyal Medyada Harcanan 10$’lık Reklamın 7$’ı Facebook’a

Sosyal medya reklam harcamaların artışı ile ilgili yayınlanan araştırmalara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

Düşük maliyet oranları, müşterilerle birebir iletişime geçmede sağladığı kolaylıklar ve bir anda çok büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşabilme gibi özellikleri sayesinde en küçüğünden en büyüğüne, işletmelerin oldukça ilgisini çeken sosyal medya ile ilgili bir araştırma da eMarketer tarafından yayınlandı.

Dünya genelindeki sosyal medya reklam harcamalarının 2012’ye kadar 8 milyar dolara, 2013’e kadar ise 10 milyar dolara ulaşacağını öne süren eMarketer, sosyal medyada harcanan her 10 reklam dolarının 7’sinin Facebook üzerinde kullanılacağını belirtiyor.

ABD’deki sosyal medya reklam harcamalarının 2012 yılında 3.9 milyar dolara ulaşacağını ileten eMarketer yetkilileri, bu rakamın 2013 yılında ise 2012’ye kıyasla %23.4 artarak 4.81 milyar dolara ulaşacağını paylaşıyorlar.

Dünya genelindeki sosyal medya reklam harcamalarının neredeyse yarısının ABD üzerinden yapılacağı araştırmada belirtilirken, sosyal medyanın artık sadece pazarlama ve iletişim için değil, reklam için de sıkça kullanılacağı paylaşılıyor.

Araştırma yetkilileri Facebook’un 2012 yılında dünya genelindeki tüm sosyal medya reklam harcamalarının %72’sine, online reklam harcamalarının ise %6.1’ine sahip olacağını belirtirken, ABD’de ise bu oranın online reklam harcamalarının %7.9’una denk geleceğini öne sürüyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*