19 Aralık 2018

Online Ürün Yorumları İngiliz Emma Bridgewater’ın Satışa Dönüşme Oranlarını %39 Arttırdı

İngiliz cam ve tekstil mutfak ürünleri mağazası Emma Bridgewater, sayfalarına online müşteri yorumları eklemeye başladıklarından beri, satışa dönüşme oranlarının %39 arttığını belirtti.

Ocak 2011’de sitesine müşteri yorumları ekleme kararı alan firma, o günden beri sitelerinde satışa sunulan ürünlere 3000’den fazla yorum aldıklarını, online satış yaptıkları ürünlerinin neredeyse %70’ine en az 1 adet yorum eklendiğini iletti.

Emma Bridgewater web satış yöneticisi Jamie DeCesare, müşterilerinin ürünleri ile ilgili yorumlarını paylaşmaktan duydukları hoşnutluğu farkettiklerini, bunun satışlarını oldukça olumlu etkilediğini belirtti.

Müşterilerini satın aldıkları ürünlerin resimlerini paylaşmaları konusunda da cesaretlendirdiklerini belirten DeCesare, resimlerin ve yorumların diğer müşteriler tarafından ilgi ile takip edildiğinin %39’luk satışa dönüşme oranı artışı ile de ortaya çıktığını paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] oldukça önemli olduğunu görüyoruz. Konuyla ilgili şu yazıları hatırlamakta fayda var. link1 link 2 link 3 link […]

Fikrini söyle

*