18 Kasım 2018

En Büyük 10 E-Ticaret Sitesinin 9’unun Sitesi Mobile Uyumlu

Tüketicilerin mobil internet kullanımı her geçen gün artıyor. Hareket halinde gerekli bilgilere hızlıca ulaşmak için mobil internete git gide daha fazla önem veren internet kullanıcılarını hedefleyen mağazalar, mobile entegre edilmiş siteleriyle online alışverişe yönlendirme şanslarını arttırıyorlar.

CrossView tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, özellikle büyük markalar mobil internetin öneminin farkında.

Hoovers tarafından belirlenen en büyük mağazalar listesine dayalı yapılan araştırmaya göre, en büyük 10 mağazanın 9’unun mobil web sitesi bulunuyor.

En büyük 10 mağazanın Apple, Best Buy, Home Depot, Lowe’s, Macy’s, Sears, Staples, Target, Walgreen ve Walmart.com olarak paylaşıldığı araştırmaya göre, bu 10 mağaza arasında mobil sitesi ya da uygulaması bulunmayan marka Apple.

En büyük 10 mağazanın mobil sitelerinde müşteri yorum ve puanlamalarına da yer verdiklerini açıklayan CrossView, bu oranın listenin geriye kalan 85 markalık kısmında %57 olduğunu belirtiyor.

Araştırmaya göre en büyük 10 markanın 7’si mobil siparişlerin offline mağazalardan alınmasına olanak tanırken, bu oran geriye kalan mağazalarda %16.

Büyük markaların mobil site stratejilerine de dikkat çeken firma, 10 markanın hepsinin mobil mağazaları ve online mağazalarındaki ürün fiyatlarının tutarlı olduğunu, 8’inin mobil site fiyatları ile offline mağaza fiyatlarının eşit olduğunu açıklıyor.

Mobil sitelerindeki ürün fiyatlandırması ile online fiyatlandırmanın aynı olduğu site oranı listenin devamında %74 olarak paylaşılırken, offline ile mobil fiyatları eşitleyen firmaların oranı ise %66 olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca, en büyük 10 markanın 8’inin mobil sitelerinde tüketicilere ürünlerin seçtikleri mağazaların stoklarında olup olmadığını görüntüleme imkanı sunduğu da araştırma yetkililerince paylaşılıyor. Bu oran geriye kalan markalarda %16.

En büyük mağazaların 8’i indirim ve promosyonları mobil sitelerinde de yayınlarken, geriye kalan markaların %56’sı bu stratejiyi uyguluyor.

CrossView Strateji ve Müşteri Yönetimi Başkan Yardımcısı Jason Goldberg, özellikle büyük markaların mobil ticarete yaklaşımlarının başarılı olduğunu açıklarken, çoğu marka için mobil alanla gelişmek adına atılacak önemli adımlar bulunduğunu ifade ediyor. Goldberg, mobil ticaret strateji oluşumlarının göründüğü kadar masraflı olmadığını da paylaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*