18 Kasım 2018

En Popüler 13 Sosyal Ağ (Yaş Gruplarına Göre)

Facebook, dünya çapında %76,8 kullanım ile en popüler sosyal ağ. Bunu herkes biliyor. Peki, Mark Zuckerberg’in bebeğinin bu popülerliği, her yaş aralığı için aynı mı?

Değil. NuVoodoo’nun yaptığı araştırmaya göre YouTube 14-17 yaş aralığında en popüler sosyal ağ. Instagram, Snapchat ve Vine, aynı yaş aralıklarında Twitter’dan daha popüler.

Twitter genel puanlamada üçüncü en popüler sosyal ağ olurken, en çok 18-34 yaş aralığında kullanılıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, genç nüfus arasında en çok kullanılan sosyal ağlar, daha yaşlı nüfus arasında popüler değil.

Aşağıdaki tabloda her yaş grubunun hangi sosyal ağı kullanmayı tercih ettiğini görebilirsiniz. Sosyal ağlar üzerinden kampanya, pazarlama veya reklam yaparken, hedef kitleniz ile karşılaştırmanız yararınıza olabilir.

sosyalagkullanimiSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Murat Aslan der ki:

    WhatsApp’in digerlerinden dusuk cikmasi aslinda pek de mantikli gelmiyor. Ozellikle Snapchat’in %20’lerde seyrettigi orta yas grubunda (ki mantikli) WhatsApp’in bunun yarisi oraninda olmasi cok akla yatkin degil. Snapchat kullananlarin az cok hepsinde WhatsApp vardir, ama WhatsApp kullanan herkes Snapchat kullanmiyor. Bilemiyorum, belki de Turkiye icin durum bu.

  2. doğuş can der ki:

    bu istatistikler dünya geneli için mi yoksa türkiyenin mi? cevap verirseniz sevinirim,sunumuma ekleyeceğim

Fikrini söyle

*