15 Kasım 2018

En Ünlü Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

E-ticaret girişimcileri ücretsiz stok fotoğrafı kullanarak online mağazalarına içerik ve değer katıyor. Stok fotoğraf arama motoru olarak da adlandırılabilen siteler, her ihtiyaca cevap veren bir fotoğraf koleksiyonuna sahip. Bu siteler aracılığıyla yüksek kalitede fotoğraf temin etmek mümkün. Tabii ki kullanmayı planladığınız içeriğin lisanslı olup olmadığından emin olmak da fayda var.

Aşağıda ticari kullanım için açılan  ücretsiz stok fotoğraf sitelerini sizin için inceledik.

Pixabay

Pixabay, yüksek kaliteli genel kullanıma açık  bir depo sitedir. Tüm görüntüler, değiştirilmiş ve  izin alınmadan ticari amaçlar için kullanılabilir. Görüntü aramak ya da göz atmak için editörün seçimi, son görüntüler, fotoğrafçı ve kameranın türüne göre göz atmak daha kullanışlı olur. Ayrıca görüntüleri siteye üye olmadan indirebilirsiniz.

 

Freeimages

14 Sites for Free Stock Photos » Practical Ecommerce-free-image

Freeimages, 400 binden fazla stok fotoğrafı ve 30 bin fotoğrafçı bulunuyor. Kullanıcılar görüntüleri, çeşitli kategorilere göre çözünürlük, fotoğrafçılar, kamera, ülke arayabiliyor. Daha önce adı Stock.xchng, Freeimages Getty İmages’ın bir  bir parçası.

Everystockphoto

14 Sites for Free Stock Photo-every-stock-photo

Everystockphoto, ücretsiz fotoğraf arama motoru. Sonraki görüntüye lisans simgesine tıklayarak her fotoğraf lisansı görüntüleyebilirsiniz. Siteye üyelik ücretsizdir. Fotoğrafa etiket ve yorum yapmaya izin verilir.

 

Unsplash

14 Sites for Free Stock Photos-unsplash

Unsplash, her 10 günde bir 10 tane ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğrafı kullanıcılarına sunuyor. Arşivde yaklaşık 350 tane fotoğraf var.Kullanıcılar fotoğraflara ticari amaç için kullanmak üzere izin almadan kolayca erişebilir.Unsplash dizayn firması Crew tarafından yapıldı.

RGBStock

14 Sites for Free Stock Photos-RGB

RGBStock, en büyük ücretsiz fotoğraf ve grafik ile 100 bin görüntüye ulaşılabilir. yeni ve popüler görüntü kategorileri, tarama ve ilham kategorisi, fotoğrafçı indirilme istatistiği ve bir de  forum var. Platform, ücretsiz olmakla birlikte bireysel ve ticari amaçlı kullanılabiliyor.

 

Flickr Creat14 Sites for Free Stock Photos-Flicker

Birçok Flickr kullanıcıları Creative Commons lisansı altında çalışmalarını sunduğu bir platform olarak nitelendirilebilir. Çeşitli lisans türü altında içerik tarama ya da araştırma yapılıyor. Büyük görüntüler yazara atıfta bulunarak ticari amaç için kullanılabilir.

 

New Old Stock

14 Sites for Free Stock Photos-new

New Old Stock‘da kamu arşivinden alınan eski fotoğraflar bulunuyor. Bu ilginç koleksiyon tarihsel görüntülerden oluşuyor. Görsel ve web tasarımcıs  Cole Townsend’tan tarafından yapıldı.

 

Gratisography

14 Sites for Free Stock Photos-Gratis

Gratisography, kişisel ve ticari projeler için kullanmak ücretsiz yüksek çözünürlüklü resimlerden oluşan bir galeri. Ryan McGuire of Bells Design tarafından yapılıyor. Haftalık olarak yeni resimler ekleniyor.

 

Pixel Perfect Digital

14 Sites for Free Stock Photos-Pixel

Pixel Perfect Digital, ücretsiz stok fotoğrafı, arka plan karakteri ve grafik sağlıyor. Ayda bir kere yeni içerik ekleniyor. Bu görüntüler hem kişisel hem de ticari projelerde kullanılıyor.

 

IM Free

14 Sites for Free Stock Photos-IM-Free

IM Free, ticari kullanım için ücretsiz küratör koleksiyonları yer alıyor. Fotoğraf koleksiyonu; İş Hayatı, Teknoloji, Yeme-İçme, Obje ve Öğeler, Ambiyans’ı içeriyor. Yüksek kaliteli fotoğraflara ek olarak, ücretsiz açılış sayfası şablonları ve simgeleri var.

morgueFile

14 Sites for Free Stock Photos-Morgula

morgueFile, Tasarımcı ve reklamcıların kendi işlerini ücretsiz kullanmak için  yaratılan bir platform. 300 binden fazla projeye ulaşılabilir. Eğer bir imaj kullanmak istiyorsanız, orjinal fotoğrafçıyla iletişime geçmek öneriliyor. Platformda Micheal ve Kevin Connors ile Johannes Seeman ile iş birliği vardır.

The Pattern Library

14 Sites for Free Stock Photos-Pattera

 

The Pattern Library, tasarım çalışmaları için toplanan modeller ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. bu masraf olmadan kolayca stil eklemeye yarayan bir platform. Tim Holman ve Claudio Guglieri tarafından devam ettiriliyor.

NASA ArtSpace

14 Sites for Free Stock Photos-NASA

Eğer uzay görüntüleri ilginizi çekiyorsa NASA ArtSpace sizin için doğru bir adres. Tarihsel fotoğraflar ve Hubble Uzay Teleskop’undan telif hakkı olmadan görüntü alınmasını sağlıyor. Bununla birlikte National Oceanic ve Atmospheric’ten görüntü geliyor.

 

Creative Commons Search

14 Sites for Free Stock Photos-creative

Creative Commons Search; Google Images, Fotopedia ve Flickr gibi diğer kuruluşlar tarafından sağlanan Creative Commons arama servislerine kolay erişim sağlayan bir araç olma özelliği taşıyor.

 

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. http://www.sxc.hu da eklenebilir listeye.

  2. Türkiye’de stok foto üzerine internet proje yatırımı yapmak isteyen olursa, bu alanda oldukça avantajlı ve marka bir isim stokfoto.com alan adı teklif usulü satılıktır. İlgililere duyurulur.

Fikrini söyle

*