13 Kasım 2018

Endeavor’ın “En Etkili Girişimciler” Listesinde Türkiye’den Butigo Yer Aldı

Endeavor, Miami’de düzenlediği 46. Uluslararası Seçim Paneli’nde 10 farklı ülkenin en etkili girişimcilerini (High-Impact Entrepreneurs) açıkladı. Dünya çapında 14 ülkede, 476 farklı şirketten toplam 766 girişimciye desteğini sürdüren Endeavor, listeye Türkiye’den Berk Alevi, Gizem Yasa ve Harun Güner’in önderliğinde kurulan Butigo‘yu da ekledi.

Listeye yeni giren ülkeler arasında yer alan Türkiye ve Butigo, bu onuru Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Yunanistan, Lübnan, Meksika, Suudi Arabistan ve Uruguay’ın girişimleri ile paylaştı.

10-12 Aralık tarihleri arasında ABD’nin Miami kentinde üst düzey yönetici, yatırımcı, girişimci ve akademisyenleri bir araya getiren etkinlikte, üç gün süren uzun bir değerlendirmenin ardından 21 şirketten 37 girişimci “Endeavor Girişimcisi” unvanına layık görüldü. Endeavor Girişimcisi olmaya hak kazanan şirketler Endeavor’ın uluslararası network ve finansman olanaklarına erişmenin yanı sıra Endeavor ağından sektör uzmanlıklarına göre üçer kişilik Danışma Kurulları ile senede en az 5 kez buluşarak yönetim kurulunun belirlediği stratejiyi takip ediyor. Böylece girişimcilerin kritik anlarda fikir alışverişi yapabilecekleri kişilerle bir araya gelmesi sağlanıyor.

Bu yıl tarihindeki en geniş katılımla 46.’sı düzenlenen “Uluslararası Seçim Paneli”nde, dünya çapındaki en etkili yatırımcı, iş adamı ve fikir önderleri, genç girişimci adaylarına tecrübelerini aktardı. Merkezi New York’ta bulunan Endeavor, 15 yıldır ekonomik gelişime ivme kazandırmak amacıyla etkin girişimcileri tespit edip destekleyen bir kuruluş olarak öne çıkıyor.

2010 yılında kurulan, ayakkabı, çanta ve aksesuar dikeyine odaklanan Butigo, 2012 yılının Ocak ayında 212’den aldığı yatırımla da adından söz ettirmişti. Nispeten yeni sayılacak bir girişim olmalarına rağmen, başarı grafiklerini her geçen gün yükselten Butigo, şu anda 30 kişilik bir ekibe sahip durumda.

Butigo’yu ve kurucuları Berk Alevi, Gizem Yasa ve Harun Güner’i tebrik ederiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. serkan der ki:

    keşke şu fake tweet olayını abartmasanız. 126 tweet demişsiniz, twitterda aratınca 8 sonuç çıkıyor

    https://twitter.com/search/realtime?q=http%3A%2F%2Feticaretmag.com%2Fendeavor-en-etkili-girisimciler-listesi-butigo%2F&src=typd

Fikrini söyle

*