14 Aralık 2018

Facebook Display Reklam Geliri ile Google’ı Geride Bırakacak

Facebook sürekli yenilediği reklam platformu ile hem işyerlerinin hem de araştırmacıların ilgi noktası olmuş durumda.

Kısa bir süre önce eMarketer tarafından yayınlanan bir araştırma, Facebook’un 2011’i geçen seneye kıyasla %104.3 oranında bir reklam satış artışı ile kapatacağını belirtirken, firmanın 2011 reklam gelir toplamının 3.8 milyar dolar, 2012 reklam gelirinin ise 5.78 milyar dolar olacağını öne sürmüştü.

Facebook COO’su Sheryl Sandberg, Aralık ayının başında Facebook üzerinde 9 milyon firmanın tanıtım yaptığını, fakat bunların sadece 2.3 milyonunun Facebook’ta paralı reklam sunduklarını paylaşmıştı.

Ay ortasında kupon reklamlarını da reklam seçeneği olarak hizmetlerine ekleyen Facebook, Enders Analysis tarafından yapılan araştırmaya bakılırsa, 2012 yılında display reklam kategorisinde sağlayacağı gelir ile Google‘ı geride bırakacak.

2012 Mart ayında mobil reklam sektörüne gireceği yönünde haberlerin de çıktığı firmanın, 2012 yılını 5.3 milyar dolarlık display reklam geliri ile kapatacağı Enders Analysis tarafından öngörülürken, Google’ın display reklam gelirinin 2.5 milyar dolar civarında kalacağı raporda öne sürülüyor.

Tabii bu karşılaştırmaya Google’ın arama motoru da dahil olmak üzere farklı reklam formatları da eklenirse, işin rengi oldukça değişiyor.

Google+’ın yayına başlaması ile sosyal medyada da rakip olan iki firmaların display reklam gelir karşılaştırmaları gelecek aylarda çok daha netlik kazanacaktır.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] milyar dolar ile kapatacağını öne sürerken, Enders Analysis tarafından gerçekleştirilen bir araştırma ise Facebook’un 2012′de display reklam geliri ile Google‘ı geride […]

Fikrini söyle

*