13 Kasım 2018

Enmoda.com Shoppable Video ile Video İzlerken Alışveriş Yapılabiliyor

enmoda.com-shoppable-gorsel
2011 yılında Doğuş Grubu’nun bünyesinde kurulan Enmoda.com, kullanıcılara farklı bir alışveriş deneyimi yaşatacak yeni uygulamasını tanıttı. Shoppable Video adı verilen bu uygulama ile kullanıcılar izledikleri videonun içinde gördükleri kıyafetleri videoyu izlerken satın alabiliyorlar.

Video oynarken, mankenlerin üzerinde görünen ürünlerin yanında satın al ibaresi çıkıyor ve kullanıcılar ürünlerin üzerine tıkladıklarında ürünlerin satın alma sayfasına yönlendiriliyorlar.

Nisan 2012’de hisselerinin %75’i Markafoni’ye satılan Enmoda.com, ilk videosunu Sonbahar/Kış 2013/14 Koleksiyonu “Sokakta Safari” için hazırladı. Çalışmanın kreatif direktörlüğünü tasarımcı Mehtap Elaidi yaparken, koleksiyonun tanıtımını Didem Soydan yapıyor. Koleksiyonun stil yönetmenliği ise Mert Aslan ve Buse Terim tarafından yapılıyor.

Enmoda.com’un Shoppable Video’sunu buradan izleyebilirsiniz.

Benzer bir uygulama da geçtiğimiz yıl Target tarafından yapılmıştı. Yine Sonbahar dönemine denk gelen bu pazarlama kampanyasında Hollywood’un ünlü simaları 5’er dakikalık 3 kısa filmde rol almışlardı ve kullanıcılar bu videoların üzerindeki ürünleri, videoyu izlerken satın alabiliyorlardı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*