21 Kasım 2018

Enpara.com ile Online Bankacılıkta Yeni Dönem

Son birkaç gündür TV kanallarında yayınlanan Şafak Sezer’li ve Nevzat Aydın‘lı reklamlarıyla sektörde konuşulan bir bankacılık girişimi: Enpara.com

Finansbank’ın girişimiyle hayata geçen ve online bankacılık hizmetlerine yeni bir soluk getirmesi beklenen Enpara.com, hazırladığı üç farklı teaser ve bir reklam filmiyle tanıtım maratonuna başladı. Şafak Sezer’in oldukça hevesli gözüken ve yatırım arayan girişimci rolünü üstlendiği reklamlarda Yemeksepeti‘nin kurucu CEO’su Nevzat Aydın da rol alıyor.

Peki nedir bu Enpara.com ve online bankacılık hizmetlerine nasıl bir değişiklik getirecek? Amaçlarını; temel bankacılık ihtiyaçlarını, fiziksel şubeleri kullanmaya gerek kalmadan, dijital kanallar üzerinden karşılayabilmek olarak belirleyen Enpara.com, her tutardaki mevduata her vadede zengin faiz seçenekleri sunmayı vadediyor. 32 günlük mevduata yüzde 10 brüt faiz oranı veren Enpara.com’u direkt bankacılık ya da şubesiz bankacılık olarak da tanımlayabiliriz aslında.

“Zengin faizi” olarak adlandırdıkları uygulama ile, 10 TL’ye de, 10 milyon TL’ye de, aynı vade için aynı zengin faizi oranını sunmaya hazırlanan hizmet, ayrıca kullanıcılarından havale, EFT ve hesap işletim ücreti de talep etmiyor. Vadedilen avantajlar oldukça iyi ve bankacılık sektöründe değişim yaratacak cinsten. Fiziksel bir şubesi bulunmayan sistemin, personel, kira, elektrik vb. gibi giderleri bulunmadığı için bu fark müşteriye olumlu şekilde yansıtılmış.

Müşterileri için, Encard adını verdikleri bir banka kartını da duyuran Enpara.com, bu kart vasıtasıyla tüm yurtiçi ve yurtdışı ATM’lerden nakit para çekme avantajını sunuyor. Fiziksel POS veya 3D Secure WebPOS’u olan internet sitelerinde de kullanılabilecek olan Encard, vadesiz TL hesabınıza bağlı olarak çalışıp, para çekmek için Finansbank ATM’leri kullanılırsa herhangi bir kesinti de talep etmiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. iyi bir sistem gibi gözüküyor fakat hiç bir yazı okumadım bil bilgim de yok ama bana yasal tefeci gibi izlenim uyandırdı..

Fikrini söyle

*