15 Kasım 2018

İngilizler’in Üçte Biri Mobil Alışveriş Yapıyor

Online pazarlama firması EPiServer tarafından yapılan bir araştırmaya göre, geçtiğimiz 12 ayda İngiliz tüketicilerin üçte biri mobil cihazları ile alışveriş yaptılar.

1000 tüketici ile yapılan araştırmaya göre, artık İngiliz tüketicilerin %59’unun akıllı telefonu, %18’inin tablet cihazı bulunuyor. Tüketicilerin %67’sinin mobil uygulamaları kullandıkları da belirtilirken, %73’ünün mobil cihazları ile internete bağlandıkları paylaşılıyor.

EPiServer Avrupa Pazarlama Başkan Yardımcısı Maria Wasing, araştırmada tüketicilerin %24’ünün geçtiğimiz 1 sene içerisinde mobil alışveriş yaptıklarının ortaya çıktığını belirtirken, bu rakamlarla tüketicilerin mobil ticarete ne kadar yakın olduklarının gözler önüne serildiğini iletiyor.

Markaların mobil ticaretin de yardımı ile tüketiciler ile daha yakın ilişkiler kurabileceklerini ve markalarına sadakati arttırabileceklerini de ekleyen Wasing, tüketicilerin mobil kullanımlarındaki artışa rağmen, mobil internetten memnuniyetlerin pek de iç açıcı olmadığını savunuyor.

EPiServer tarafından yayınlanan araştırmada, tüketicilerin %35’inin mobil sitelerin kullanımını zor buldukları, %15’inin sayfaların açılmasındaki zorluklardan bazı mobil sayfaları kullanmaktan vazgeçtikleri belirtiliyor.

Dikkat edilmesi gereken sonuçlar bunlarla da sınırlı değil. Araştırmaya göre tüketicilerin %25’i mobil bir sayfanın çalışmaması halinde markanın rakip firmasının sayfasını deneyecekelerini iletirken, %64’ü mobil bir siteye en fazla 3 şans verebileceklerini belirtiyor.

Mobil optimize ve hızlı yüklenen sayfaların rekabetin oldukça sıkı olduğu günümüzde ne kadar önemli olduğu bu araştırma ile de belgeleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*