14 Aralık 2018

E-Posta Pazarlama (Email Marketing) Rehberleri

E-bülten ile EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

Türkiye’de internet kullanıcı sayısının 36 milyona, online alışveriş yapanların ise 11 milyona ulaşması, şirketlerin pazarlama stratejilerinde dijital ortama verdikleri önemin biraz daha artmasına neden oluyor.

Email marketing ya da e-posta pazarlaması da bu pazarlama stratejilerinden biri olarak öne çıkıyor. Uzun süredir yapılıyor olmasına rağmen, markaların kimi zaman bu pazarlama yönteminde gözden kaçırdıkları noktalar olabiliyor.

E-ticaret şirketleri ve eposta pazarlamasından yararlanan markalar için hazırladığımız bu dosyamızda da e-posta pazarlamayla ilgili 11 rehberi aynı çatı altında topladık. Bu dosyada; e-mail marketing’de yapılan yanlışların, spam yapmamak için neler gerektiğinin, gerçek zamanlı e-posta pazarlama hakkında bilgilerin, abone sayısını ve tıklanma oranını artırmak için neler yapılabileceğinin üzerinde duruyoruz.

Kaçıranlar için diğer dosyalarımız:
• Yeni Başlayanlar İçin E-ticaret Sitesi Kurmak [14 kategoride 80’den fazla yazı]
• Sosyal Medya Kullanım Rehberler [19 farklı inceleme]
• Tüketiciler İçin İnternetten Alışveriş Rehberi [9 farklı rehber]
• Girişimcilik Nedir, Nasıl Başarılı Girişimci Olunur? [15 farklı rehber]

01

E-posta Pazarlamasında Açılma Oranını Artıracak 10 Öneri

E-ticaret şirketlerinin hala en sık kullandıkları pazarlama yöntemlerinden biri olsa da e-posta pazarlamasını kullanmayanlar da var. Doğru yapılıp spam’e dönüşmediğinde e-posta pazarlaması dönüşüm oranını yükseltebilecek etkin bir yöntem. (Devamı için tıklayın)

02

Gmail’in Yeni Sekmeleri ile E-Bültenlerin Sonu mu Geliyor?

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servislerinden olan Gmail’in kullanıma aldığı “sekmeler” seçeneğini ve getirilerini/götürülerini, e-posta pazarlamasını odağına alan başta e-ticaret siteleri olmak üzere bütün markaların iyi anlaması gerekiyor. (Devamı için tıklayın)

03

E-Posta Pazarlamasında Abone Sayısını Artırmanız İçin 14 Taktik

E-ticaret siteleri için pazarlama kampanyalarının köşe başı olan günlük ve haftalık e-bültenlere abone olan kişi sayıları, markaların trafik ve popülaritelerinin büyümesi ile doğru orantılı artabileceği gibi yapılacak spesifik çalışmalar ile de daha fazla kişiye ulaşmak ve satış yapmak mümkün olabiliyor. (Devamı için tıklayın)

04

Markaların E-Postaları Nerelerde Okunuyor: Tuvalette mi Yatakta mı?

E-posta pazarlamasındaki hedef noktanın gönderilen e-postadaki tanıtımın ya da içeriğin daha fazla kullanıcıya ulaşmak olduğunu düşünürsek, kampanyayı hangi saatlerde göndermek gerekir? (Devamı için tıklayın)

05

Gerçek Zamanlı E-posta Pazarlaması ile Nasıl Fark Yaratılır?

Daha iyi bir e-posta pazarlaması için en önemli noktalardan biri her seferinde okuyucuyu şaşırtmak ve şaşırtırken de ya fonksiyonel anlamda fayda ya da duygusal anlamda bir etki yaratmak diyebiliriz. (Devamı için tıklayın)

10

Neden “Hala” E-Posta Pazarlama?

Doğru kullanıldığında kullanıcı üzerinde oldukça etkili olan e-posta pazarlamayı hala tercih etmeniz için birçok farklı neden bulunuyor. Bu nedenlerin en başında ise tıklama oranının (click through rate) diğer online reklam yöntemlerinden daha yüksek olması geliyor. (Devamı için tıklayın)

06

E-ticaret Siteleri İçin E-posta Pazarlaması Taktikleri

Doğru kurgulandığı takdirde e-posta pazarlama stratejileri; firmaya kolay kolay bulunamayacak bir müşteri etkileşimi, satışlarda artış ve online mağazanıza ciddi bir trafik akışı sağlayacaktır. (Devamı için tıklayın)

08

E-Postaları Mobile Optimize Ederken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 Akıllı telefon ve tabletlerden yapılan satış rakamlarının 2012 sonunda 22 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor. Tüm bu veriler ışığında, e-postalarını mobil cihazlara optimize etmeyen firmaların yarışta geride kalacağı oldukça aşikar. (Devamı için tıklayın)

09

E-Posta Pazarlamada “Gönderen İsmi” Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle belirtmeliyim ki, e-posta pazarlamada açılma sayılarını etkileyen en önemli unsur aslında “Gönderen İsmi”dir. Çünkü insanlar tanımadığı kişilerden gelen e-postaları önemsemezler ve açmazlar. (Devamı için tıklayın)

11

Fırsat Siteleri ve Özel Alışveriş Kulüpleri İçin E-Posta Pazarlama Stratejileri

Siteye giriş esnasında ziyaretçilerden zorunlu olarak e-posta adreslerini alıp sonrasında günde neredeyse 3-4 tane kampanya bülteni gönderen bu siteler, üyelerini kategorize etmiyor ve veritabanları çöp e-posta adresleri ile doluyor. (Devamı için tıklayın)

07

8 Adımda Daha İyi Pazarlama: Spam Nasıl Yapılır?

Kulübümüzün olmazsa olmaz faaliyetlerinden biri de müşterinin ya da takipçinin rızası olmadan onunla iletişim kurmak, hizmet ya da ürünü pazarlamaya çalışmak ve aslında en nihayetinde kişinin hayatına bir daha hiç çıkmamacasına dahil olmaktır. Bunun adı kimi yerde spam yapmak olarak söylenegelir. (Devamı için tıklayın)


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS