16 Kasım 2018

Erkekler Online Alışverişe Nasıl Bakıyor?

AskMen.com ve Ipsos OTX Media CT tarafından 13 yaş üzeri 83.000 erkek ile yapılan araştırma, erkeklerin alışverişe ve ürün tavsiyelerine bakış açısına ışık tutuyor.

ABD, Kanada, İngiltere ve Avusturalya’da yaşayan erkekler üzerinde yapılan araştırmaya göre, online kıyafet alışverişine en sıcak bakan erkekler İngilizler. İngiliz erkeklerin %56’sı online giyim alışverişi yaptıklarını belirtirken, bu oran ABD’de %45, Avusturalya’da %44, Kanada’da ise %34 olarak belirleniyor.

Erkeklere hangi tarz sitelerden alışveriş yaptıkları sorulduğunda ise, “Hangi site istediğim ürünü satıyorsa ondan alırım” cevabını veren erkeklerin oranı Amerikalılar’da %37, İngilizler’de %45, Kanadalılar’da %29 ve Avusturalyalılar’da %28 olarak belirtiliyor.

Alışverişlerinde private shopping sitelerini tercih erkek oranı ise araştırmaya göre oldukça düşük görünüyor. Amerika ve Kanadalı erkeklerin private shopping sitelerinden alışveriş oranı %1, İngilizler’de %6 olarak belirtilirken, Avusturalyalılar’ın private shoppinge sıcak bakmadığı ortaya çıkıyor.

Erkeklere ürün tavsiyelerini nasıl paylaştıkları sorulduğunda ise en çok tercih edilen yöntem yüz yüze paylaşmak olarak belirlenirken, e-mail özellikle orta yaş ve üstü kesimde ikinci tercih edilen yöntem olarak ortaya çıkıyor.

Telefon ve sms mesajı da tercih edilen yöntemler arasında belirlenirken, erkeklerin Facebook haricindeki sosyal medyada ürün tavsiyesinde bulunmaya çok sıcak bakmadıkları da belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*