16 Aralık 2018

Erkeklerin Aylık Kutusu Birchbox’tan

Aylık ürün gönderim siteleri son dönemde oldukça revaçta. Birbiri ardına yenileri çıkan bu hizmetler genelde hep kadın tüketicileri hedefliyor.

Aylık kutu gönderiminin öncülerinden Birchbox, erkek bakım ürünlerini bir kutuda toplayıp, erkek tüketicileri sevindirmeye hazırlanıyor.

100.000 üyesi olan ve aylık %20 büyüme hızına ulaşan BirchBox’ın kadınları hedefleyen aylık kutuları 10$ iken, erkek kutularının 20$ olacağı belirtiliyor. Oldukça kaliteli erkek bakım ürünlerini aylık olarak üyelerine ulaştırmayı planlayan firma, hem kadın hem erkek tüketicilerden erkek kutusu için yoğun talep aldıklarını paylaşıyor.

Aylık kutu hizmetinin yanı sıra, kadınlar için olduğu gibi erkek tüketiciler için online satış sitesi açacaklarını açıklayan firma CEO’su Katia Beauchamp, kadın müşterilerinde aylık deneme boyunu Birchbox ile alan tüketicilerin %40’ının ürünlerin tam boylarını satın aldıklarını, erkekler için açtıkları online satış mağazasında da benzer oranları hedeflediklerini açıklıyor. Birchbox’ın erkeklere yönelik açtığı online alışveriş sitesinde 80 farklı ürün yer alıyor.

ABD’de alışveriş çılgınlığının yaşandığı tatil sezonunda 50$’dan 2500 adet özel üretim erkek aylık bakım ürünü kutusunu satışa çıkardıklarını ekleyen Beauchamp, kutuların 3 gün içerisinde tükenmesinin Birchbox’ın erkek hizmetinin rağbet göreceğinin göstergesi olduğunu ifade ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*