21 Kasım 2018

Erkekpaketi ve Meundies İşbirliği Sona Erdi

Erkeksepeti-online_perakende-eticaret-meundies2013 yılında hizmet vermeye başlayarak alışveriş yapmaya zaman bulamayan erkeklere abonelik modeliyle iç çamaşırı, çorap, tıraş-bakım ürünleri ve ihtiyaç ürünlerini gönderen Erkekpaketi.com ile ABD’nin en önde gelen online iç giyim markası Meundies.com arasındaki işbirliği lisans anlaşmazlığı yüzünden son buldu.

1 Milyon dolar yatırımla büyüdü

2012 yılında kurulan ve aldığı 1 milyon dolar yatırımla oldukça hızlı bir ivme yakalayarak dünyanın birçok ülkesine ürün gönderimi yapan Meundies, dünyanın en rahat ve kaliteli boxerlarını sattığını pazarlama iletişiminde kullanıyor. İşin ilginç yanı ise dünyanın her yerine yılda 100 bin adetten fazla satış yapan firmanın ürünlerinin Türkiye’de üretiliyor olması. %92 oranında özel modal kumaştan üretilen ürünler, dünyanın önde gelen tasarımcıları tarafından gerçekleştirilen tasarımlarla her ay farklı bir tema ile müşterilerle buluşuyor.

İlgili yazı: Türkiye Müşteri Profili: Kadınlar Online Alışverişte Erkekleri Geçti

Erkekpaketi pazarlama direktörü Zeynep Ertürk, “Meundies dünyanın en kaliteli boxerlarını üreten, oldukça tanınan ve birçok farklı ülkeye ürün gönderen bir marka. Türkiye’den de çok sayıda müşterileri olduğunu öğrendiğimizde irtibata geçerek satmaya başladık. Ürünlerin üretim yerinin de burası olması bizim için avantaj oldu. Tedarikte sorun yaşamadan ürünleri müşterilerimize en geç 2 günde ulaştırdık. Her ay yaptığımız ayın tasarımı değerlendirmesi ile dünyanın önde gelen tasarımcılarının elinden çıkan ürünleri üyelerimizle buluşturduk. Yaklaşık 1 yıldır satıyorduk. Bu süre zarfında ünlü sporcu ve sanatçılardan da birçok müşterimiz oluştu. Ancak, lisans sorunu yüzünden bundan sonra bu markayı satamayacağız. Mevcut stoklar bittikten ve son müşteri siparişleri gönderildikten sonra siteden kaldıracağız” dedi.

Çok kanallı değil, tek kanallı yaklaşım var

Aldığımız bilgiye göre, satışın sona ermesinin sebebi olarak Meundies’in Türkiye’de üretim ve dağıtım lisans haklarını elinde bulunduran firmanın, ürünlerin online ortamda satışına izin vermemesi, bunun da Meundies şirketinin Türkiye’deki müşteri kitlesini gördükten sonra operasyonları yalnızca kendisinin yürütmek istemesinden kaynaklandığı belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*