17 Kasım 2018

Eros Pırlanta, Daha Temiz ve Kullanışlı Yeni Tasarımına Geçiş Yaptı

Pırlanta dikeyinin güçlü oyuncularından Eros Pırlanta‘nın uzun zamandır üzerinde çalışılan yeni tasarımı bugün itibarıyla kullanılmaya başlandı.

2010 yılında açılan ve 2011 ETİCAD tarafından yılın girişimi ödülüne layık görülen Eros Pırlanta‘nın kurucu ortaklarından Ahmet Durmuşoğlu ile yeni tasarım hakkında yaptığımız görüşmede, tasarımın yalnızca görüntüden ibaret olmadığını ve özellikle arama tarafında yaptıkları çalışmalar ile beraber ürün aramalarında çok daha iyi sonuçlar veren bir düzenlemeye gittiklerini öğrendik. Artık arama yapılan kelimeyle en ilgili ürün sonuçları yeni bir sayfaya geçmeden kullanıcıya sunuluyor.

Pırlanta tek taş, yüzük, kolye, küpe ve bileklik gibi ürünlerin üst menüye yerleşerek daha göz önüne geldiği yeni tasarımda, “haftanın fırsatları”nın sergilendiği bölümün yerini de “yeni trendler” almış. Yeni tasarımda daha da öne çıkan ve yine önceki tasarımda da yer alan bir başka özellik ise yüzük ölçer hizmeti. Yüzüğün hediye edileceği kişinin parmak kalınlığını bilmeyenler için sunulan bu hizmet, eski sistemde yalnızca ekrana koyulabilecek bir kart üzerinden yapılabiliyorken yeni tasarımda ekrana yaklaştıracağınız var olan bir yüzük üzerinden de yapılabiliyor. Bu hizmetin özellikle partnerinin parmak kalınlığını bilmeyen erkek kullanıcılar için çok faydalı olduğunu belirtelim.

Satın alma sayfasındaki bir diğer yenilik de ürün teslimat süresinin işaretlenen şehre göre belirlenmesi. Durmuşoğlu kendilerine en çok sorulan sorunun “ürün ne zaman elime ulaşır” olduğu için böyle bir özelliği eklediklerini belirtti. Satın alma aşamalarını tek bir noktaya topladıklarını da ekleyen Durmuşoğlu, site içi ekstra dolaşımın azalacağını ve satışların da bu şekilde artacağını planladıklarını söyledi. Son olarak yeni tasarım ile beraber ana sayfanın orta kısmındaki ve satın alma sayfasındaki ürün görsellerinin boyutlarının büyüdüğünü da ekleyelim.

Aşağıdaki ekran görüntüleri ile eski ve yeni tasarımları karşılaştırma imkanınız bulunuyor. Ayrıca Durmuşoğlu ile geçtiğimiz ay yaptığımız Eros Pırlanta Hikayesi: “Akşam Operasyona Gideceğim, Hemen Gönderiyor musunuz? başlıklı röportaja da göz atmanızı öneriririz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*